Anasayfa >

Diğer Haberler >

Konut Hesabı Devlet Katkısından Faydalanmak İsteyenler Dikkat!

Konut Hesabı Devlet Katkısından Faydalanmak İsteyenler Dikkat!

22 Ağustos 2016 Pazartesi, 16:22:53
Konut Hesabı Devlet Katkısından Faydalanmak İsteyenler Dikkat!
Konut hesabı başvuruları 26 Ağustos itibariyle başlıyor. Devlet katkısından faydalanmak isteyenlerin Cuma gününden itibaren ilgili bankaya başvuruda bulunabilir...

Konut hesabı başvuruları 26 Ağustos Cuma gününden itibaren başlıyor. Devlet katkısıyla konut almak isteyenlerin ilgili bankalar aracılığı ile Cuma gününden itibaren başvuruda bulunabiliyorlar.


İLK EV ŞARTI
Konut hesabı devlet katkısından faydalanmanın koşulları var.  Başvuruda bulunacak olan kişinin ilk evini alıyor olması gerekiyor.


5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun 28. maddesi kapsamına girenler hariç olmak üzere devlet katkısı ödemesine hak kazanmak için gerekli şartların tamamını sağlayan Türk vatandaşlarının sisteme dahil olmak için nüfus cüzdanlarıyla Türkiye'de kurulu mevduat veya katılım bankalarında TL cinsinden mevduat hesabı veya katılım fonu hesabı açtırması gerekiyor.


Konut hesabı açıp asgari 3 yıl hesaba düzenli ödeme yapan vatandaşlara, konut edinim tarihinde, birikimin yüzde 20'sine varan oranda devlet katkısı sunulacak. Devlet katkısı 15 bin TL’yi geçmeyecek.


 Konut hesabı ödemeleri aylık ya da 3 aylık olarak yapılabilecek. Aylık ödemelerde en az 250 TL, en fazla ise 2 bin 500 TL yatırılabilecek.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER