Anasayfa >

Diğer Haberler >

Konut Kredisi Faiz Oranları Daha da Düşer Mi?

Konut Kredisi Faiz Oranları Daha da Düşer Mi?

19 Ağustos 2016 Cuma, 15:51:59
Konut Kredisi Faiz Oranları Daha da Düşer Mi?
Konut kredisi faiz oranlarında yeniden bir düşüş beklediğini belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “15 Temmuz darbe girişiminde millet iradesini ortaya koydu. Şimdi milletin işini rahatlatacak tedbirler alma zamanı.Buna bankalar da dahil” dedi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyif Erdoğan'ın çağrısı üzerine bankalar birer birer konut kredisi faiz oranlarını düşürmeye başladı. Oranlar psikolojik olarak tabir edilen birin altına inmeye başladı. Konut kredisi faiz oranları daha da düşer mi sorusu ise merak konusu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AA muhabirine yaptığı açıklamada konut kredisi faiz oranlarında yeniden bir indirim beklediğini söyledi.


SIFIRA DOĞRU ÇEKİYORUZ
Konut kredisi faizlerinin düşürülmesiyle ilgili İller Bankası ile bir çalışma yaptıklarını belirten Özhaseki, “Bizi ilgilendiren tarafıyla İller Bankasında bir çalışma yapıyoruz. Biz de belediyelere vereceğimiz kredilerde, acil olan, kentsel dönüşümde kullanılacak, altyapıda kullanılacak ne kadar kredi varsa sıfır faize doğru çekiyoruz." dedi.


MİLLETİN ÖNÜ AÇILMALI
konut kredisi faizlerinde yeniden bir düşüş beklediğini söyleyen Özhaseki, sorumluluk alan varsa milletin önünü açmalı diye konuştu. Özhaseki, “Bizde 17 Temmuz sabahından itibaren bir şey var mıydı? Her taraf güllük gülistanlıktı. Elhamdulillah. Herkes işine gitti, sabah fabrikalar açıktı, devlet daireleri açıktı. Dövizde acayip bir oynama olmadı, borsada batış olmadı, ülke ekonomisi çökmedi. Şimdi olması gereken ufak tefek de hasar varsa bunları gidermek için herkesin elini taşın altına sokması. Buna özel sektör de dahil, buna bankalar da dahil, buna devlet bakanlıkları da dahil. Böyle olursa biz bu hasarın altından kalkarız. Millet iradesini ortaya koydu. Şimdi geri tarafta sorumluluk alan kim varsa bu milletin önünü açacağı, işini rahatlatacağı tedbirler almak zorunda buna bankalar dahil tabii ki” şeklinde sözlerini tamamladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER