Anasayfa >

Diğer Haberler >

Eroğlu Holding’ten Gözaltı Açıklaması

Eroğlu Holding’ten Gözaltı Açıklaması

18 Ağustos 2016 Perşembe, 14:36:46
Eroğlu Holding’ten Gözaltı Açıklaması
Bu sabah FETÖ terör örgütünün iş dünyasın yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında arama yapılan Eroğlu Holding’ten konu ile ilgili açıklama geldi. İşte o açıkama…


Fetullahçı Terör Örgütü'nün iş dünyası yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında bu sabah arama yapılan Eroğlu Holding’ten konu ile ilgili açıklama geldi.


Eroğlu’ndan yapılan yazılı açıklama şöyle;
“Bilindiği gibi Fettullahçı terör örgütünün darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında mali şube ekipleri bir süredir çok sayıda şirkette aralar yapıyor. Çeşitli bilgi ve belgeleri inceliyor.


Bu kapsamda 18 Ağustos 2016 tarihinde sabah saatlerinde Eroğlu Holding binasının bir katında yönetim kurulu başkanımızın ( Nurettin Eroğlu)  geçmişte TUSKON’daki adından dolayı bir arama gerçekleştirilmiştir.  Görevlilere gerekli tüm bilgi ve belgeler verilmiş, bunun üzerine arama kısa sürede sona erdirilmiştir.

Eroğlu Holding’in ne soruşturmaya konu olan TUSKON ile ne de Fettullahçı terör örgütüne finans sağlayan herhangi bir kurumla ilişkisi bulunmamaktadır. Holding Yönetim Kurulu Başkanımız sayın Nurettin Eroğlu, TUSKON yönetiminde değildir. Bu kuruluşlarla herhangi bir bağlantısı yoktur.


Bu soruşturma çerçevesinde holding ve bağlı şirketlerin faaliyetlerini etkileyecek hiçbir değişiklik, kurumumuzun itibarına gölge düşürecek herhangi bir olumsuzluk söz konusu değildir. Tüm yönetilerimiz ve çalışanlarımızla hepimiz görevimizin başındayız. Devletimizin yanındayız. Türkiye için üretmeye devam edeceğiz.”

'Terör örgütünün finansmanı', 'Terör örgütüne üye olmak' ve 'terör örgütü kurmak ve yönetmek' suçlarından 187 kişi için gözaltı kararı çıkmıştı. Hakkında gözaltı kararı verilen 187 kişilik listenin bir numaralı ismi ise TUSKON Başkanı Rızanur Meral.. Aydınlı Grup, Eroğlu Holding ve Güllüoğlu Baklavaları da operasyon kapsamında arama yapılanlar arasında yer alıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER