Anasayfa >

Diğer Haberler >

Ünlü Playboy Malikanesi Rekor Fiyata Satıldı

Ünlü Playboy Malikanesi Rekor Fiyata Satıldı

18 Ağustos 2016 Perşembe, 11:01:09
Ünlü Playboy Malikanesi Rekor Fiyata Satıldı
Los Angeles’taki Playboy Malikanesi, 100 milyon dolara Daren Metropoulos’a satıldı…


Los Angeles’taki ünlü Playboy Malikanesi, rekor fiyata satıldı. Malikaneyi, kapı komşusu Daren Metropoulos 100 milyon dolara satın aldı. Bu rakam Los Angeles’ta bir ev için şu zamana kadar ödenen en yüksek miktar.


20 bin metrekarelik alan üzerinde konumlanan Playboy Malikanesi, toplam 29 odadan oluşuyor.

Malikane Ocak’ta 200 milyon dolara satışa çıkmıştı. Fakat Playboy Enterprises kurucusu Hugh Hefner’in ömür boyu malikanede ikamet etmeyi tercih etmesi ile 100 milyon dolar oldu.


Hefner, 5 dönümlük arazi içinde bulunan malikanenin bakımı için malikanenin yeni sahibi Metropoulos’e her yıl 1 milyon dolar ödeyecek.

1920’DE 18 MİLYON DOLARA ALMIŞTI
1920'lerde Hufner tarafından 18 milyon dolara satın alınan ünlü malikane 2009 yılında restore edilmişti. Özel sermaye şirketi sahibi olan Metropoulos, gelecekte de özel partileri ile ünlü olan “Playboy Malikanesi” ile kendi malikanesini birleştirerek, 7.3 dönümlük bir alan elde edeceğini ve malikanenin kendine özgü çılgın ruhunu koruyacağını belirtti.

HAYVANAT BAHÇESİ RUHSATI VAR
Malikaneye, ısıtmalı bir yüzme havuzu ile 1970'lerde de bir mağara ekleyen Playboy’un kurucusu Hufner, Los Angeles’ta bir ev için ilk kez hayvanat bahçesi ruhsatı almış ve tesise egzotik kuş ve maymunları ile ünlü bir hayvanat  bahçesi kurmuştu.
 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER