Anasayfa >

Diğer Haberler >

İlk Askeri Tesis Yıkıldı

İlk Askeri Tesis Yıkıldı

12 Ağustos 2016 Cuma, 16:05:26
İlk Askeri Tesis Yıkıldı
42 yıl önce inşa edilen Antalya Serik İlçe Jandarma binası yıkıldı. Yerine “İlk Kurşun Ömer Halisdemir Demokrasi Meydanı” yapılacak…

Antalya'nın Serik İlçesi'nde 1 yıl önce yeri değiştirilerek hazineye devredilen ilçe jandarma karakol binası, törenle yıkıldı.


FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz'daki darbe girişimin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, askeri kışlaların şehir merkezleri dışına taşınacağını gündeme getirmişti.


 Bu kapsamda Antalya'da Serik Belediyesi, Atatürk Caddesi Çınaraltı Meydanı'nda 42 yıl önce inşa edilen ve geçen yıl boşaltılarak başka yere taşınan İlçe Jandarma Karakolu eski binasını törenle yıktı.


YERİNE MEYDAN YAPILACAK
Kent meydanı oluşturmak için kent ilk kazmayı vurduklarını belirten Belediye Başkanı Ramazan Çalık vurdu. Yıkımın, "Cumhurbaşkanımızın talimatını yerine getirmek için eski jandarma binamızın yıkımına başladık. Binanın önünde demokrasi nöbetlerinin tutulduğu 'Çınaraltı Meydanı'nı bu alanla birleştirerek Serik'e büyük bir meydan kazandırmak istiyoruz. Bu meydanda darbe girişiminde şehit düşen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in adını vereceğiz. Meydanın adı 'İlk Kurşun Ömer Halisdemir Demokrasi Meydanı' olacak” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER