Anasayfa >

Diğer Haberler >

Aqua Marine Kapatılıyor

Aqua Marine Kapatılıyor

09 Ağustos 2016 Salı, 13:47:35
Aqua Marine Kapatılıyor
Büyükçekmece Aqua Marine Su Oyunları Merkezi kapatılıyor. Yerine yat limanı yapılacak…

Büyükçekmece Fatih Mahallesi’ndeki Aqua Marine Su Oyunları Merkezi kapatılıyor. Yap-işlet-devret modeli ile 1999 yılında 25 yıllığına işletmeye verilen Aqua Marine yılsonu kapısına kilit vuracak.

17 yıldır İstanbullulara hizmet veren Aqua Marine Büyükçekmece arsası 2013 yılında encümen kararı ile Beşiktaş Spor Kulübü Eski Başkanı Serdar Bilgili'ye ait Bilgili Arsa ve Gayrimenkul Şirketi'ne 16 milyon 250 bin TL bedelle satılmıştı.

BÜYÜKÇEKMECE’YE YAKIŞMIYOR
İşletmenin artık Büyükçekmece’ye yakışmadığını belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün,  bu alana özel bir proje geliyor dedi.

YAT LİMANI OLACAK
Yılsonu kapatılması planlanan Aqua Marine Su Oyunları Merkezi’ne ait 15 bin metrekarelik alan üzerinde yat limanı planlanıyor.

Akgün; “Burasının mülk sahibi iş adamı Serdar Bilgili'dir. 2013 yılında sattık kendisine. Burası ihale usulü ile satıştayken mevcut işletmecileri defalarca uyardık gidin satın alın diye. Ancak geçenlerde geldiler ve satın almadıklarına pişman olduklarını ifade ettiler. Aqua Marine projesi güncelliğini yitirdi. O alan için çok özel projelerimiz var. Büyükçekmece'ye yakışır, bir tarafta yat limanı, marina, otel, turizm alanı ve vatandaşların yaz kış gece gündüz kullanacakları modern proje yapacağız” ifadesinde bulundu.


HİÇBİR YERE GİTMİYORUZ BURADAYIZ
Aqua Marine işletmecilerinden Ömer Çamkaya ise kira kontratları olduğunu belirterek “Bizim sözleşmemiz 2023 yılında sona eriyor. Projemiz onaylı. Elimizde sözleşmemiz var. Mahkememiz devam ediyor. Mağduriyetimizi gidermeden bizi bir yere gönderemezler buradayız.” diye konuştu.

YARISINDAN FAZLASI BİZİM
Büyükçekmece Yat Limanı yöneticilerinden Murat Korkut ise, “Milli emlak'ın bize verdiği son tapuda Aqua Marine'in yarıdan fazlasının da bize ait olduğu ortaya çıktı. Geçmişte ince ölçüm yapılmadan burası çevrilmiş ve kullanılmış. Ama artık sahil bandı bize geçti. Bu yıl yıkım gerçekleştirecektik sayın belediye başkanının ricasını kırmadık. Yaz sonu yıkımı gerçekleştireceğiz ve marinanın projesinin tamamlanması için zaten bu şart. Şu anda çalışmalarımız devam ediyor. Seneye umarım burada Türkiye'nin ve İstanbul'un önemli limanlarından birisini hayata geçirmenin gururunu hep birlikte yaşarız...”şeklinde sözlerini tamamladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER