Anasayfa >

Diğer Haberler >

Konutta Faiz İndirimi BDDK'nın Bugün ki Gündeminde

Konutta Faiz İndirimi BDDK'nın Bugün ki Gündeminde

05 Ağustos 2016 Cuma, 10:27:19
Konutta Faiz İndirimi BDDKnın Bugün ki Gündeminde
BDDK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “ konut kredisi faiz oranlarının yıllık yüzde 9'a doğru çekilmeli” yönündeki çağrısı üzerine konuyu bugün ilk 10 büyük banka, TKBB ve TBB yöneticileri ile görüşecek...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “konut alımlarında faiz oranlarının yıllık 9'a doğru çekilmesi yönündeki” çağrısına BDDK’dan yanıt geldi.


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, "Bireysel tarafta, konut tarafında, şirketlerin kredilerle desteklenmesini, faizler konusunda aşağı doğru bir yönün olmasını bekliyoruz. Bunları da bugün konuşup değerlendireceğiz." dedi.


Sektörde faaliyet gösteren en büyük bankalar ile Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) yöneticileri, bugün Akben başkanlığında İstanbul'da bir araya geliyor.

Vatandaşların ve hükümetin gösterdiği milli duruşu bankalardan da bekliyoruz
Bugün bankacılık sektörünün üst düzey yöneticileriyle İstanbul'da bir araya geleceklerini ve söz konusu toplantının kararını önceki gün aldıklarını belirten Akben, vatandaşlar ve hükümetin gösterdiği bu milli duruş ve seferberliği bankalardan da beklediklerini söyledi.


Destek bekliyoruz
Akben, "İngiltere, dün çok uzun yıllardan beri indirmediği bir faiz oranını indirdi. Büyümeye destek bekliyoruz. Ülkenin kurtuluşunun büyüme ile olduğunu düşünüyoruz. Burada da bilhassa bireysel tarafta, konut tarafında, şirketlerin kredilerle desteklenmesini, faizler konusunda aşağı doğru bir yönün olmasını bekliyoruz. Bunları da bugün konuşup değerlendireceğiz." şeklinde konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER