Anasayfa >

Diğer Haberler >

Erdoğan’dan Konut Faizleri İçin Flaş Çağrı

Erdoğan’dan Konut Faizleri İçin Flaş Çağrı

04 Ağustos 2016 Perşembe, 15:03:01
Erdoğan’dan Konut Faizleri İçin Flaş Çağrı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özellikle devlet ve özel sektör bankaları konut alımlarında faiz oranlarını yıllık şöyle 9'a doğru çekiversin" dedi. Erdoğan bu yapılan zulümdür dedi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bankacılara seslendi. Devlet ve özel sektör bankaları konut alımlarında faiz oranlarını yıllık şöyle 9'a doğru çekiversin diyen Erdoğan, yıllık faiz oranlarının tek haneli rakamlara sanayici için ise oranları çok daha aşağı çekip sürümden kazanmalarını isteriz"dedi.


OLMAZ BU ZULÜMDÜR
"Dünya sıfıra yakın faizle çalışıyor diyen Erdoğan, “Japonya'ya bakın, ABD'ye bakın sıfırlarla çalışıyor, Avrupa'ya geliyorsun %1-2'de çalışıyor bize ne oluyor? Olmaz bu zulümdür" diye konuştu.


YILLIK FAİZİ 9’A ÇEKİN
Ekonomide yapısal reformların kesintisiz olarak sürdüğüne dikkat çeken Erdoğan, “15 Temmuz'dan bu yana dövizden Türk Lirasına geçen rakam 10 milyar dolar oldu. Özellikle piyasanın likidite adımlarını atarak zaten öyle bir sorunumuz yok. Ekonomide yapısal reformlar kesintisiz sürecektir. Buradan geçenlerde GYODER bir açıklama yaptı, emlak Konut bir açıklama yaptı. Ben de şimdi açıklama yapıyorum. Konut alımlarında faiz oranlarını yıllık şöyle 9'a doğru çekiversin” ifadesini kullandı.


MİLLETİN PARASIYLA ÇALIŞIYORSUNUZ
Tüm bankaların milletin parasıyla çalıştığını belirten Erdoğan, faizleri çekin kaybetmezsiniz korkmayın dedi. Erdoğan, “Ya kaybetmezsiniz ya. Sinyaller geliyor. Tüm bankalar milletin parasıyla çalışıyor. Japonya eksi faiz, Amerika'ya geliyorsun bakıyorsun sıfır virgüllerle çalışıyor, Avrupa 1-2, bize ne oluyor? Olmaz ya bu zulümdür, zulüm.Konut alımlarında özellikle devlet ve özel sektör bankaları lütfen şu faiz oranlarını yıllık şöyle yüzde 9'a doğru çekin, sürümden kazanın. Yatırım ortamını iyileştirmek için gerekli hukiki düzenlemeler, süreçlerin basitleştirilmesi gibi tedbirleri kısa sürede hayata geçireceğiz. Bu noktada sizlerinde gereken çabayı göstereceğinize büyütecek adımları atacağınıza inanıyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.
 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER