Anasayfa >

Diğer Haberler >

Konut Sektörü “Emlak Konut” Çatısında Birleşiyor

Konut Sektörü “Emlak Konut” Çatısında Birleşiyor

26 Temmuz 2016 Salı, 09:52:32
Konut Sektörü “Emlak Konut” Çatısında Birleşiyor

emlak Konut GYO, darbe girişiminin konut satışlarını etkilememesi için tüm projeleri tek çatı altında toplamaya hazırlanıyor…

15 Temmuz darbe girişiminin ekonomiyi etkilememesi için emlak konut GYO da devreye girdi.

Konut satışlarında olası bir düşüşü ve işsizliği önlemek için kolları sıvayan Emlak Konut, yeni bir eylem planı hazırlığında.

Bu kapsamda tüm projeler Emlak Konut güvencesiyle tek çatı altında toplanacak. Böylelikle Emlak Konut GYO garantörlüğünde sisteme dahil olan şirketlerin şantiyesinde işler aksamadan devam edecek.

Diğer yandan darbeye direnen vatandaşın artan faiz oranlarından etkilenmemesi için de önlemler alınıyor. Sisteme dahil olan projelerde yüzde 0,7 faiz ve 10 yıl vade ile satış yapılacak.

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı NAZMI DURBAKAYIM
Yüklenicinin eli rahatlayacak belirli formüller geliştiriliyor
Emlak Konut GYO, yüklenicilerin elini rahatlatmak, güçlendirmek için belirli formüller hazırlıyor. Fakat ayrıntılar henüz netleşmedi. Biz de Teknik Yapı olarak konut satışlarındaki kampanyalarımız için çalışmalarımıza devam ediyoruz, bunu yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacağız.


DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı ZİYA YILMAZ
Elimizden geleni yapacağız
Emlak Konut GYO’nun konut alımını kolaylaştırmak için çalışmaları devam ediyor, henüz netleşmedi. Biz de DAP Yapı olarak ülkemizin ve gayrimenkul sektörünün yaşanan bu badireyi en az zarar alarak atlatmasını istiyoruz ve elimizden geleni yapmaya hazırız.


Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İNANÇ KABADAYI
Verilen görevi yapmaya hazırız
Bu dönemde bizler de vatandaşlarımızın yanında olacağız. Emlak Konut GYO’nun bize vereceği görevi yapmaya hazırız. Biz de çalışmalarımıza devam ediyoruz. 60 aya sıfır faiz uygulama kampanyamız devam ediyor. Ayrıca 120 ay vadede 0.79 faiz uygulaması yapmaya devam ediyoruz.


Artaş İnşaat Yön. Kur. Baş. SÜLEYMAN ÇETİNSAYA
Üstümüze düşeni yaparız
Emlak Konut, projelerinde birlikte çalıştığı firmalarla görüşüp vadeyi 10 yıla çıkarmayı, faizi 0.70’e sabitlemeyi ya da TEFE-TÜFE oranlarına göre artış yapmayı planlıyor. Fakat henüz netleşmedi. Biz Artaş İnşaat olarak bu projeye varız dedik. Herkesin, ekonominin canlanması için üstüne düşen görevi yapması gerekiyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER