Anasayfa >

Diğer Haberler >

Toki Peşin Ödeme İndirimi Başlıyor

Toki Peşin Ödeme İndirimi Başlıyor

22 Temmuz 2016 Cuma, 12:18:47
Toki Peşin Ödeme İndirimi Başlıyor


toki peşin ödeme indirimi 22 Ağustos’ta başlıyor. Toki peşin indirim kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşların 30 Eylül'e kadar ilgili bankaya başvuruda bulunması gerekiyor...


Toki peşin ödeme indirimini bekleyenlere müjde. Toki, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarının beklediği indirim kampanyasını 22 Ağustos’ta başlatıyor.

SON GÜN 30 EYLÜL

İndirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, 22 Ağustos - 30 Eylül 2016 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunmaları gerekiyor. Bu tarihten sonra başvuruda bulunanlar indirim kampanyasından faydalanamıyor.

BORCU OLANA İNDİRİM YOK
 İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gibi şartlar aranıyor.

TOKİ PEŞİN İNDİRİM KAMPANYASINDAN KİMLER FAYDALANABİLİYOR?
Kampanyadan, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve işyerleri sahipleri yararlanabiliyor. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler Toki peşin indirim kampanyasından faydalanamıyor.

TOKİ tarafından satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş, geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış ve geri ödemeleri hali hazırda devam eden 174 bin 441 konut ve bin 379 iş yeri bulunuyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER