Anasayfa >

Diğer Haberler >

Kılıçoğlu 88 yıldır Türkiye'nin çatısını kuruyor!

Kılıçoğlu 88 yıldır Türkiye'nin çatısını kuruyor!

20 Temmuz 2015 Pazartesi, 12:59:20
Kılıçoğlu 88 yıldır Türkiyenin çatısını kuruyor!
Kiremit ve çatı sistemlerinde Türkiye'nin lider markası Kılıçoğlu, yapı sektöründe Avrupa'nın sayılı üretim merkezleri arasında bulunan üretim kompleksinde rakipsiz teknolojisinin getirdiği ürün çeşitliliği ve kapasitesiyle 88 yıldan bu yana Türkiye'nin çatısını ören öncü bir kuruluş olarak fark yaratıyor.

 Kuruluş, geçen yıl hayata geçirdiği Megaron Çatı Teknolojileri markası ile tüm çatı teknolojilerini güçlü bir markanın çatısı altında topluyor ve alternatif renklerle çatılara yeni bir estetik kazandırıyor.

 

Kuruluş tarihi 1927 yılından bugüne değin birçok ilki hayata geçiren Kılıçoğlu, sektörün referans firması olarak 60 milyon kil kiremit üretim kapasitesine sahip fabrikasında yüksek kaliteli kiremit ve çatı teknolojileri çözümlerini hayata geçiriyor. "Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı" sloganıyla faaliyet gösteren Kılıçoğlu, yüksek teknolojiyle üretilmiş üstün kaliteli kiremit ve tüm detayları çözümlenmiş benzersiz çatı sistemleri kurarak konutlarda ve seçkin projelerde lider marka olarak fark yaratmayı başarıyor.    

 

Dünyaca kabul görmüş Kılıçoğlu kalitesi

Kılıçoğlu kiremitlerinin TSE'nin yanı sıra gelişmiş ülkelerin belirlemiş olduğu standartların da üstünde özel niteliklere sahip olduğunu kaydeden Kılıçoğlu Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Osman Özaydemir, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkeleri başta olmak üzere dünya genelinde tercih edilen bir marka olmalarının temelinde teknoloji ve kalitede rakipsiz olmalarının bulunduğunu belirtiyor.

 

60 milyon adet kil kiremit üretim kapasitesine sahip Kılıçoğlu üretim kompleksinde üstün nitelikli üretim gerçekleştirdiklerine değinen Özaydemir, çatıda yeni nesil çözümleri bütünsel bir teknoloji ile sunan Megaron markasının ise 35 milyon adet agrega kiremit üretim gücüne sahip olduğunu ifade ediyor. Megaron markasıyla birlikte kiremit ve çatı teknolojileri konusunda Türkiye'de tüm sistem çözümlerini en ileri teknolojiyle sunarak sektör liderliğini pekiştirdiklerini söyleyen Özaydemir, yeni yatırımlar ve yenilikçi ürünlerle her yıl sürekli büyüme kaydettiklerini belirtiyor.

 

Kiremit üretiminde henüz Türkiye'de belli bir standart söz konusu değilken, o dönemde Kılıçoğlu'nun Alman DIN Standartlarına göre üretim gerçekleştirerek 'kalite' ile anılan tek marka olduğu bilgisini veren Özaydemir, TSE'nin kiremit standartlarını oluşturmasında da Kılıçoğlu'nun referans kuruluş olduğunu, standartların oluşmasına katkı sağlayarak TSE standardını alan ilk kuruluş olduklarını ifade ediyor.

 

Yapı sektörüne güçlü çözümler

Eskişehir'de bulunan Türkiye'nin en yüksek kapasitesine sahip Kılıçoğlu'nun tam otomatik üretim kompleksinde, Megaron markasının da katılımıyla 8 milyon metrekare kurulu kapasiteye ulaştıklarını dile getiren Özaydemir, yapı sektörüne en kaliteli ürünleri ve en ideal çözümleri sunduklarına vurgu yapıyor.

 

Sektörde Kılıçoğlu farkının temelde ileri teknolojiye yapmış oldukları yatırım olduğuna değinen Özaydemir, 1970'li yıllarda hayata geçirdikleri teknolojiye bugün halihazırda üretim yapan birçok kuruluşun sahip olmadığını ifade ederek, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki kil üretim tesisinin Türkiye’nin en yüksek teknolojisine sahip en yüksek kapasiteli fabrikası olduğunun altını çiziyor.

 

Mikronize hammaddesi ve yüksek otomasyon seviyesiyle fark yaratıyor

Özaydemir, Tükiye’de mikronize hammadde tesisiyle kiremitlerin pürüzsüz yüzey ile birlikte rekor mukavemet değerlerine sahip olduğunu belirtiyor. Kılıçoğlu kiremitlerinin üretiminin  yüksek otomasyon seviyesiyle yapıldığını ifade eden Özaydemir, yüksek kalitedeki ürünleri bu sayede istikrarlı bir şekilde müşterilerine sunabildiklerini söylüyor.

 

Geçen yıl hayata geçirdikleri Megaron Çatı Teknolojileri markasını ise tam otomatik İsveç ve İtalyan teknolojisi ile kurduklarını ifade eden Özaydemir, çatıları renklendiren Megaron Kiremit'in çift yüzey kaplama teknolojisinin ise Alman kalitesiyle farklı renk seçenekleri sunduğunu ve geniş aksesuar yelpazesine sahip olduğunu belirtiyor. Özaydemir, Megaron'la birlikte kiremit ve çatı sistemlerinde alternatif tüm ürünleri üretebilecek tek marka gücüne ulaştıklarını kaydediyor.

 

Diğer yandan Özaydemir, kiremit ve çatı sistem çözümlerinin yanı sıra Kılıçoğlu bünyesinde; çatı penceresi ve çatı çıkış çözümleri, güneş panelleri, yağmur indirme sistemleri, tuğla grubu ve diğer ürünler grubunda yer alan yün yalıtım sistemi, baca ve duvar dibi su yalıtım sistemi, mahya altı yalıtım ve havalandırma sistemi, mahya montaj harcı gibi tüm yalıtım ve detay çözümlerinin de mevcut olduğunu belirtiyor.

 

Tek çatı altında anahtar teslim proje

Kılıçoğlu'nun gerçekleştirdiği büyük yatırımlar sayesinde gerek ürün çeşitliliği gerekse hizmet boyutuyla müşterilerinin taleplerine ve hayallerine uygun çözümler sunabilen lider marka olduğunu belirten Özaydemir, yapıların niteliğine uygun anahtar teslim proje geliştirdiklerini ve uyguladıklarını ifade ediyor. Bu konuda Megaron Çatı Teknolojileri markasının en önemli farkının uzman bayileri olduğuna değinen Özaydemir, mühendis ya da çatı ustası kökenli olan uzman bayilerin proje çiziminden çözüm geliştirme ve uygulamaya kadar her aşamada mimar ve üstlenicilere en gelişmiş ve kaliteli çözümleri sunduklarını söylüyor.

 

Bireysel konuttan Türkiye'nin seçkin projelerine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunduklarını ifade eden Özaydemir, Kılıçoğlu'nun eşsiz kalitede kiremit çeşitlerinin yanı sıra Megaron Çatı Teknolojileri ile çatı sistemlerinde sektörde yeni bir dönemi başlattığının altını çiziyor.

 

 

Kılıçoğlu - 1927 yılında Eskişehir'de kurulan Türkiye'nin ilk kiremit fabrikalarından olan Kılıçoğlu, günümüzde yapı sektörünün önder kuruluşlarının başında gelmektedir. Sektörde liderliğini sürdüren Kılıçoğlu, üstün kaliteli kiremit ve çatı sistemlerinin yanında yapılarda ihtiyaç duyulan pres tuğla, kaplama tuğla ve terra cotta karolarını da pazarlamaktadır. "Mükemmel Kiremit Mükemmel Çatı" sloganıyla üretim gerçekleştiren Kılıçoğlu, mevcut standartların çok üzerinde özelliklere sahip ürünleriyle kaliteli kiremidin lider markası konumuyla faaliyet göstermektedir. Kılıçoğlu kendi sektöründe ilkleri gerçekleştirmiş, kurulduğu günden bu yana bir milyar adetten fazla kiremit üretimi gerçekleştirmiştir. Bugün Kılıçoğlu'nun kiremit üretimi Megaron Yeni Nesil Çatı Teknolojileri ile birlikte yıllık kurulu kapasite itibariyle 8 milyon metrekareye ulaşmıştır. Kılıçoğlu, Eskişehir’de bulunan Türkiye’nin en yüksek kapasitesine sahip tek “tam otomatik” fabrikası ve sürekli yenilediği teknolojisiyle günden güne büyümesini sürdürmektedir.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER