Anasayfa >

Diğer Haberler >

3.Köprü’de son 18 metre!

3.Köprü’de son 18 metre!

14 Temmuz 2015 Salı, 15:24:34
3.Köprü’de son 18 metre!
Dünyanın en geniş asma köprüsü özelliğini taşıyan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde çalışmalar hızla devam ediyor. İnşaatın yüzde 70'i tamamlanırken, kulelerin tamamlanmasına 18 metre kaldı.

Köprünün 59 çelik tabliyesinden 18'inin montajı tamamlandı. Her biri 950 ton ağırlığındaki dev tabliyeden biri geçtiğimiz günlerde 14 saat süren çalışma ile yerleştirildi. Tabliyeler, 24 metre genişliği ile üzerinden 8 şeritli otoyol ve 2 şeritli demiryolu hattı geçecek şekilde tasarlandı. Kuleler ise 304,5 metreye ulaştı. Köprüde kullanılacak 176 eğik askı halatın 60'ı da takıldı.

 

 

3.KÖPRÜ FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

 

 

3.KÖPRÜ HAVADAN GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

 

ERDOĞAN: KARŞISINDA BENİ BULURLAR

Öte yandan, dün akşam TÜMSİAD'ın iftar yemeğinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, buradaki konuşmasında üçüncü köprüye değindi. Erdoğan, "Türkiye'nin büyük projelerini rafa kaldırma üzerinden başlayan bir koalisyon görüşmesi karşısında herkesten önce beni bulur. Ne demek o ya, ne demek o? Üçüncü havalimanını yaptırmayacaklarmış. Böyle bir mantık olabilir mi? Üçüncü köprüyü durduracaklarmış. Ne demek o? bunların zaten ömürlerinde dikili bir ağacı olmadı. Hala aynı anlayışla, hala aynı yaklaşımla yola devam ediyorlar." ifadelerini kullandı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER