Anasayfa >

Diğer Haberler >

Mebuskent'te her aileye 25 ağaç düşüyor!

Mebuskent'te her aileye 25 ağaç düşüyor!

14 Temmuz 2015 Salı, 11:51:57
Mebuskentte her aileye 25 ağaç düşüyor!
Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, "Aile başına 25 ağaç düşecek. Mebuskent'te oturacak her ailenin küçük bir korusu olacak" dedi.

Aymor Grup tarafından Ankara'nın Batıkent Karacakaya bölgesinde gerçekleştirilen Mebuskent, Türkiye'nin en büyük yeşil alana sahip konut projesi olarak öne çıkıyor. Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, 'Şehir içinde koca bir şehir' ifadesini kullanarak, 4-5 bin kişilik nüfus barındıracak Mebuskent'in, 388 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulduğunu bildirdi. Bunun yüzde 87'sinin yeşil alan ve sosyal yaşam alanlarının oluşturduğu söyleyen Ayhan, beton alanların payının sadece yüzde 13'te kaldığını, şehir merkezinin kuzeyinde, rakım olarak 110 metre daha yüksekte ve kente oksijenin girdiği bir lokasyonda kurulan Mebuskent'in yeşil alanlar ve sosyal yaşam alanlarının hacminin 85 bin 750 metrekareye ulaştığını kaydetti. Ayhan, yerleşke içinde toplam 23 bin ağaç dikileceğini belirterek, doğanın tüm renklerini içinde barındıracak, meyve ağaçları dâhil her türden ağacın yer alacağı Mebuskent yerleşkesinin, zengin bir botanik parkı niteliğinde olacağını ifade etti.

 

" AİLE BAŞINA 25 AĞAÇ DÜŞECEK"

Mebuskent'te, 602 daire ve 332 villada bine yakın ailenin yaşayacağını kaydeden Kürşat Ayhan, "Aile başına 25 ağaç düşecek. Mebuskent'te oturacak her ailenin küçük bir korusu olacak" dedi. Mebuskent inşaatı sırasında mevcut doğal bitki örtüsü ve floranın korunmasına azami özen gösterdiklerini vurgulayan Ayhan, inşaat alanı içinde kalan bağı bozmamak için bazı binaları kaydırdıklarını söyledi.

 

Mebuskent'in geniş yeşil alanları ve sosyal yaşam alanlarının oturanlara çeşitli yaşamsal aktiviteler için zengin alternatifler sunacağını ifade eden Ayhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakacağı oyun alanları olacak. Gençlerin fiziki ve sosyal gelişimine katkı sağlayacak her türlü spor imkânı bulunacak. Ebeveynlerin gün, toplantı ve diğer sosyal etkinliklerini gerçekleştirebileceği özel mekânlar yapıyoruz. 86 bin metrekareye yayılmış yeşil alan doğal botanik parkı niteliğinde. Bu alan içinde 13 bin 650 metrekarelik golf sahası, 5 bin metrekarelik AVM, 2 bin metrekare alanda yer alacak spor kompleksleri, yürüyüş yolu, bisiklet yolu, oyun parkları, evcil hayvanlar parkı bulunacak. Ayrıca, kreş ve okul olacak. Bütün bunlar Mebuskent'te oturan aileleri ev dışında canlı ve çok yönlü bir sosyal hayata teşvik edecek."

 

 

2016'DA YAŞAM BAŞLIYOR

Mebuskent'in Mart 2013'te başlanan inşaatının şu an itibariyle yüzde 60'ı tamamlanmış bulunuyor. 332 villa ve çok katlı 10 bloktan 8'inin kaba inşaatı bitmiş durumda. Son iki bloğun kaba inşaatının tamamlanmasıyla artık ince işlere geçilecek. Bugüne kadar konutların yüzde 50'si satılmış bulunuyor. Tüm konutlar, 2016 yılında tamamlanarak sahibine teslim edilecek. Mebuskent konutlarında, gelecek yıl son çeyrekte yaşam başlayacak.

 

 

Ciddi bir nüfus barındıracak Mebuskent, zengin yeşil alanlar ve sosyal imkânlar yanında, aynı zamanda son derece güvenlikli bir yaşam merkezi olacak. Etrafı 4 metre yüksekliğinde, 4 kilometre uzunluğunda duvarla çevrilen Mebuskent'te oturanlar 7/24 kesintisiz güvenlik hizmetinden yararlanacak. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER