Anasayfa >

Diğer Haberler >

Pendik Orhangazi trafiğine düzenleme!

Pendik Orhangazi trafiğine düzenleme!

14 Temmuz 2015 Salı, 10:48:23
Pendik Orhangazi trafiğine düzenleme!
Trafiği rahatlatmak üzere ilçe genelinde çalışmalarını devam ettiren Pendik Belediyesi, Orhangazi Mahallesi’nden TEM bağlantısına yeni bir çıkış yolu inşa etti. Ayrıca Alparslan Türkeş Caddesi trafiğine de yeni düzenleme getirildi.

 Pendik Belediyesi Fen İşleri Ekipleri, Orhangazi Mahallesi’ne alışveriş merkezleri yönünden giriş çıkışı sağlayan Alpaslan Türkeş Caddesi’nde trafiği düzenleme çalışması gerçekleştirdi.  Bölgenin artan trafik yoğunluğunu da dikkate alan Pendik Belediyesi Fen İşleri Ekipleri, Alpaslan Türkeş Caddesi’nin Seyyah Sokak kesişimine dönel kavşak yaptı. Alpaslan Türkeş Caddesi’nin Vatan Caddesi ile dönel kavşak arasında kalan bölümü mahalleye giriş olarak tek yön oldu. Mahalleden çıkışı sağlamak üzere ise Alpaslan Türkeş Caddesi’nin alt tarafından geçen Aytaşı Sokak tek yönlü hale getirildi.

 

TEM Bağlantı yoluna ulaşım kolaylaştı

 

Trafik düzenlemesinde mahalleye giriş ve çıkışları düzene sokacak bu düzenlemenin yanı sıra yine mahalleden TEM havaalanı bağlantı yoluna ulaştıracak yeni bir yol oluşturuldu. Buna göre, Seyyah Sokak’tan Aytaşı Sokak’a yönelen yeni bir çıkış yolu inşa edildi. Kot farkından dolayı yüksek kalan yolun kenarına perde duvar yapıldı. Sürücüler bu çıkış yolunu kullanarak Aytaşı Sokak’tan havaalanına doğru hareket ederek Tem bağlantı yoluna rahatlıkla ulaşabiliyorlar. Fen İşleri Ekipleri ayrıca caddede kaldırım çalışmalarını da gerçekleştiriyor. Trafik düzenlemesi tamamlanan caddede kaldırım çalışmaları devam ediyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER