Anasayfa >

Diğer Haberler >

Dünyanın en güzel plajları Türkiye'de!

Dünyanın en güzel plajları Türkiye'de!

14 Temmuz 2015 Salı, 09:23:53
Dünyanın en güzel plajları Türkiyede!
GLOBAL Seyahat Arama Sitesi Skyscanner’in müşterileri arasında yaptığı anketle belirlediği dünyanın en güzel 15 plajı arasına Kaş’taki Kaputaş ve Patara plajları girdi.

Global Seyahat Arama Sitesi Skyscanner, müşterileri arasında yaptığı ankette dünyanın en iyi 15 plajını belirledi.

 

En iyi plajlar arasına Kaş’taki Kaputaş ve Patara, Kemer’deki Çıralı, Kumluca’daki Olimpos Muğla’daki İztuzu ve Ölüdeniz plajları girdi.

 

Plajlar arasında yer alan Kaputaş, aynı adı taşıyan Kaputaş Kanyonu’nun ağzında yer alıyor. Plaja, 187 merdivenle iniliyor. Kanyondan gelen ve yerin altından akan su, plajın suyuna serinlik renk veriyor. Parlak bir renge sahip kumuyla da dikkat çeken plaj, Türkiye’nin tanıtım kataloğunda da yer alıyor.

 

 

Dikkat çeken diğer bir plaj ise hareket eden kumlarıyla 17 kilometre uzunluğundaki Patara. Ceratta ceratta kaplumbağalarına ev sahipliği yapan plaj, Likya Birliği’ne başkentlik yapmış Patara Antik Kenti’nde yer alıyor. Kaymakam Selami Kapankaya, Kaş’taki iki plajın başlı başına birer marka olduğunu söyledi.

 

 

Bunun yanında Türkiye’nin Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan 15 kültür varlığından Xanthos Antik Kenti ve dünyanın ilk demokratik parlamentosu olan Likya Birliği Meclisi’nin de Patara Antik Kenti’nde bulunduğuna dikkati çeken Kapankaya, "Bize düşen görev, özellikle bu iki plajı korumak, doğal yapısı ile gelecek kuşaklara taşımak. Bu seçim Kaş turizmi için büyük bir onur" dedi. Listeye giren bir diğer sahil de Çıralı oldu. Olimpos da yine listede yer aldı. Ölüdeniz de listede.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER