Anasayfa >

Diğer Haberler >

Tatil 1 gün kısa olunca ek seferler de yarı yarıya azaldı!

Tatil 1 gün kısa olunca ek seferler de yarı yarıya azaldı!

13 Temmuz 2015 Pazartesi, 17:41:28
Tatil 1 gün kısa olunca ek seferler de yarı yarıya azaldı!
RAMAZAN Bayramı tatilinin geçen yıla oranla 1 gün kısa olması, hava yolu şirketlerinin düzenlediği ek seferlerin de yarı yarıya azalmasına neden oldu...


Arife günü olan Perşembe'nin de resmi tatil olarak açıklanması üzerine Ramazan Bayramı tatili birçok kurumda 4 güne çıktı. Ramazan Bayramı tatili geçtiğimiz yıl 5 gündü ve hava yolu şirketlerinin toplam ek seferleri 193 idi. Bu bayram için ek sefer sayısı 100 oldu. Bazı hava yolu şirketi yetkilileri, “Tatilin 1 gün bile az olması bu düşüşte etkili oldu. THY geçen bayram 49 ek sefer düzenlerken, bu yıl sadece 17 ek sefer düzenledi. Pegasus Hava Yolları ise bu yıl 37 ülkede 91 noktaya sefer düzenlerken, aynı şirket geçen yıl 139 ek sefer düzenlemişti. Diğer hava yolu şirketleri de geçen yıla oranla daha az ek sefer düzenlediler" dediler.

UÇAK DAHA HESAPLI
Bu arada, bayrama yakınlarıyla geçirmek isteyenlerin yolculukları da başladı. Bayramda annesi babası ve ağabeyleri ile Mardin'e dedelerinin elini öpmeye giden ikizler Berfin ve Havin Yıldırım, uçağa binmeden önce el sallayarak herkesin bayramını kutladı. Babaları İsmail Yıldırım, " Otobüs biletleri 120 TL. Havayolu biletini kişi başı 220 TL'ye aldık. Uçak tabii daha avantajlı. Uçakla 1 saat 45 dakika, otobüsle 22 saat. 3 çocuğumuz var. Dedeleri Mardin'de onları görmeye gideceğiz. Bizi bekliyorlar gideceğiz inşallah. En son 2.5 sene önce gördüler. Annem babam özellikle ikizleri merak ediyor " diye konuştu.
Neriman Yıldırım da ailelerini özlediklerini kaydederek, "Ailemizi görmeye gidiyoruz. Annelerimiz babalarımız orada. Heyecan var, özlem var. Çocuklar bizden daha heyecanlı " dedi.

TÜM TEDBİRLER ALINDI.
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yetkilileri de günde ortalama 150 binin üzerinde yolcunun giriş çıkış yaptığı Atatürk Havalimanı’nda da bayram için alınan tedbirler için şunları söylediler:
“Gerek pasaport, gerek güvenlik, gerekse de bilet ve bagaj işlemlerinin yapıldığı kontuarlarda birikim olmaması için resmi ve özel kurum görevlileri koordinasyon içinde çalışarak, hizmeti süratli bir şekilde sürdüreceklerdir. Kurumların büyük bölümü 24 saat esasına göre hizmet vermektedir. Vatandaşlarımızın daha rahat ve huzur içinde güvenli bir uçuş yapabilmesi için havacılık adına tüm tedbirleri alındı" DHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER