Anasayfa >

Diğer Haberler >

Otis, acil durum ve kurtarma eğitimi için tesislerini açtı!

Otis, acil durum ve kurtarma eğitimi için tesislerini açtı!

13 Temmuz 2015 Pazartesi, 12:35:00
Otis, acil durum ve kurtarma eğitimi için tesislerini açtı!
Otis Türkiye, sosyal sorumluluk bilinciyle üretim tesislerini açarak, İstanbul İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekibi Eğitimcileri için ‘Acil Durum Senaryoları ve Kurtarma Eğitimi’ düzenledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve AYSAD (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) işbirliği ile gerçekleştirilen eğitimde, Otis Türkiye çalışanları, İstanbul İtfaiyesi’nde görev yapan eğitimcilerle bir araya geldi. Sosyal sorumluluk bilinciyle gerçekleştirilen eğitimde yangın durumlarında arama kurtarma ekiplerinin asansör içinde mahsur kalan kişilere doğru ve etkin müdahale etmeleri hedeflendi.

Toplumda ve kurtarma ekiplerinde güvenlik bilincinin arttırılmasının son derece önemli olduğunu ifade eden Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “Kamu güvenliği ve çalışanlarımızın emniyeti en öncelikli konumuzdur. Teknolojilerimizi daha da güvenli hale getirmek için çalışırken, işçi sağlığı ve iş güvenliği uygulamalarının da en iyi seviyede olması için çaba gösteriyoruz. Üretim tesislerimizde düzenlenmesini sağladığımız acil durum ve kurtarma eğitiminin de, görevlerini mümkün olan en emniyetli tarzda yapmayı amaçlayan kurtarma ekipleri için son derece faydalı bir çalışma olduğuna inanıyorum” dedi. 

Otis Türkiye’nin İstanbul’da bulunan üretim tesislerinde düzenlenen ‘Acil Durum Senaryoları ve Kurtarma Eğitimleri’nde, asansörlerle ilgili teknik bilgilerin paylaşılmasının yanı sıra asansör modeli üzerinde uygulamalar yapıldı. Video ve sunumlarla asansör ekipmanının anlatıldığı teori eğitimlerinin ardından hız regülatörü ve paraşüt sistemleri, kapı sistemleri ve asansör kabininde mahsur kalan kişilerin kurtarılması uygulamalı olarak anlatıldı.

 

Eğitim çalışmasına katılan İstanbul İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekibi Eğitimcileri, eğitimde edindikleri deneyimleri tüm itfaiye ve arama kurtarma ekiplerine aktaracaklarını belirtti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER