Anasayfa >

Diğer Haberler >

Taksim Meydanı ve Gezi Parkı birleşiyor!-

Taksim Meydanı ve Gezi Parkı birleşiyor!-

13 Temmuz 2015 Pazartesi, 09:33:17
Taksim Meydanı ve Gezi Parkı birleşiyor!-
Taksim Meydanı Düzenleme Projesi kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından başlatılan çalışmalarda hızla sona yaklaşılıyor.

Taksim Meydanı Yayalaştırma Projesi kapsamında mayıs ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından başlatılan çalışmalar aralıksız sürüyor.

 

 

Yaklaşık 2 yıl önce araç trafiğine kapatılarak yayalaştırılan meydan, yapılan çalışmalar sonrasında daha yeşil bir görüntüye sahip olacak.

 

Çalışmalarda önemli oranda ilerleme kaydedilirken, Taksim Meydanı ile Gezi Parkı’nı birleştirme çalışmalarına da başlandı.

 

Bu kapsamda Taksim Meydanı’nın Talimhane girişiyle Gezi Parkı’nın yan bölümleri yaya yoluyla birleştirilecek. Gece ve gündüz demeden tüm hızıyla devam eden yapılan çalışmalardan vatandaşlar da oldukça memnun görünüyor.

 

Çalışmaları izleyen Taha Ural, “Meydan daha öncekli haliyle boştu. Şimdi ise Gezi Parkı ile Taksim Meydanı’nı birleştirecekler. Güzel de oturma alanları olacak, daha hoş ve güzel gözükecek. Eski haline göre daha güzel olacak. Boşluğun yerini görsellik alacak. Ağaçlar ekilecek, banklar koyulacak” dedi.

 

 

 

 

Çalışmaları izleyen Taha Ural, “Meydan daha öncekli haliyle boştu. Şimdi ise Gezi Parkı ile Taksim Meydanı’nı birleştirecekler. Güzel de oturma alanları olacak, daha hoş ve güzel gözükecek. Eski haline göre daha güzel olacak. Boşluğun yerini görsellik alacak. Ağaçlar ekilecek, banklar koyulacak” dedi. HT Gazete

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER