Anasayfa >

Diğer Haberler >

Pendik Tepeören’e Sokak Hayvanları Barınağı geliyor!

Pendik Tepeören’e Sokak Hayvanları Barınağı geliyor!

10 Temmuz 2015 Cuma, 09:34:42
Pendik Tepeören’e Sokak Hayvanları Barınağı geliyor!
Pendik Tepeören’de yapılması planlanan Sokak Hayvanları Barınağı projesine ilişkin imar planı askıya çıktı. İşte detayları…

HABER:ŞENGÜL KIRMIZITAŞ


Pendik Tepeören’de yapılması planlanan Sokak Hayvanları Barınağı projesine ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Nazım ve Uygulama imar planı askıya çıktı.


Pendik Sokak Hayvanları Barınağı imar planı notları ise şöyle;
1.   Plan onama sınırı içerisindeki alan, Tuzla-Pendik ilçe sınırı,Tepeören mevkiinde yer alan ve Orman ve Su İşleri Bakanlığınca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına havyan barınağı yapılması amacıyla 31 Ekim 2012 tarih 34 sayılı olur ile ön izin verilen 679 bin 998,22 metrekare yüzölçümlü alan ve bu alan komşuluğundaki bir kısım 2B arazisinde oluşan toplam 722 bin 707, 28 metrekare yüzölçümlü alanı kapsamaktadır.


2.    Plan onama sınırı içerisindeki alan orman alanı ve ağaçlandırma alanıdır.


3.    Bu alanlarda sokak hayvanlarının bakımı, rehabilatasyonu, barınması vb. amaçtaki ihtiyaçların karşılanmasına yönelik müştemilat, yapı ve tesisler yapılabilir.


4.    Plan onama sınırı içerisindeki alanda Orman Bölge Müdürlüğünce uygun görülerek Büyükşehir Belediye Başkanlığınca onaylanacak avan proje doğrultusunda uygulama yapılacaktır.


5.    Açıklanmaya hususlarda 831 Orman Kanunu ile Orman Kanununun 17 ve 18’inci maddelerinin uygulama yönetmeliği geçerlidir.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER