Anasayfa >

Diğer Haberler >

3. Havalimanı'na ilk uçak 2018'de inecek"

3. Havalimanı'na ilk uçak 2018'de inecek"

08 Temmuz 2015 Çarşamba, 10:26:08
3. Havalimanına ilk uçak 2018de inecek
DHMİ Genel Müdürü Yıldırım, “Almanya’dan bile arayıp‘ 3. havalimanı iptal oldu mu?’ diye sordular. 2018’in ilkçeyreğinde ilk uçak inmişolacak” diye konuştu

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, basında yer alan “3. havalimanı inşaatı durduruldu” iddialarına açıklık getirdi. Bazı medya kuruluşlarının kasıtlı olarak haber yaptığını öne süren Yıldırım, asılsız haberlerin kendisini üzdüğünü dile getirerek, “Algı bu şekilde olduğu için ben de gittiğim her yerde bu soruya muhatap oluyorum: ‘3. havalimanı durdurulmuş doğru mu?’ Almanya’dan bile aradılar beni. Bir Alman televizyon kanalı bizim kurumumuzu aayıp 3. havalimanının durdurulmasıyla ilgili alaycı bir tarzda soru sordu. Durdurulan bir şey yok”dedi. 3. havalimanının tamamlanacağı tarih hakkında da açıklamalarda bulunan Yıldırım, “Ben 2 hafta önce oradaydım. Harıl harıl çalışılıyor ve takvime de uygun ilerliyor iş. 2018’in ilk çeyreğinde ilk uçağı indirmeyi, uçurmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

"ORDU-GİRESUN'DA EKSİK YOK, BAZEN SİS VAR"

DHMİ Genel Müdürü Yıldırım, Ordu-Giresun Havalimanı’nda eksiklik olduğu iddialarıyla ilgili olarak, “Ordu- Giresun Havalimanı’nda bir eksikliğimiz yok. Atatürk Havalimanı gibi her türlü donanımı olan havalimanlarında bile meteorolojik şartlar dolayısıyla pas geçmeler her zaman görülür. Ordu-Giresun deniz üzerinde bir havalimanı olduğu için sise çok maruz kalıyor. Bölge zaten sis olaylarının görüldüğü bir bölge. Sis çöküp görüş belli bir seviyenin altına düştüğü zaman uçakların inmesi söz konusu değil. Pilotun belli bir mesafeden belli bir yükseklikten pisti görmesi gerekir. Aksi takdirde iniş olmaz” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER