Anasayfa >

Diğer Haberler >

İnşaat ve Gayrimenkul Sektörünün Temsilcileri "Sign of the City Awards 2015" iftarında buluştu!

İnşaat ve Gayrimenkul Sektörünün Temsilcileri "Sign of the City Awards 2015" iftarında buluştu!

03 Temmuz 2015 Cuma, 11:02:47
İnşaat ve Gayrimenkul Sektörünün Temsilcileri Sign of the City Awards 2015 iftarında buluştu!
Türkiye’nin önde gelen inşaat ve gayrimenkul sektörünün temsilcileri Topkapı Sarayı Karakol Restaurant’ta düzenlenen iftarda buluştu.

Türkiye’nin önde gelen inşaat ve gayrimenkul projelerinin 19 kategoride ödüllendirileceği "Sign of the City Awards" yarışmasına gösterilen ilgi her geçen gün daha da artıyor. Türk gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla bu yıl ikinci defa düzenlenecek olan Sign of the City Awards 2015 (SotCA)’e başvurular başladı. Düzenlenen iftarda,  Hürriyet Reklam Koordinatörü Onur Yılmaz tarafından sektörün önde gelen isimlerine yarışmanın detayları hakkında bilgi aktarıldı.

 

Hürriyet Reklam Direktörü ve İcra Kurulu üyesi Zeynep Tandoğan yaptığı açılış konuşmasında;

“Geçtiğimiz sene size bir hayali anlatmıştık, bu yıl ise gerçekleştirdiğimiz hayal ve bu hayalin üzerine kattığımız yeniliklerle karşınızdayız. Hürriyet’in okurları ve iş dünyası ile arasında her geçen gün kuvvetlenerek gelişen bir bağ var. Sorumluluklarımız var, kattığımız değerlerle bağlantılı olarak en etkili mecrayız ve bunların farkındayız. Tek başına Hürriyet Gazetesi’nden bahsetmiyorum. Hürriyet Dünyası olarak artık çok daha yaygın bir erişimimiz var. Gayrimenkul ve inşaat sektörü ile olan kuvvetli bağımız, bize sizlere, sektöre ve ülke ekonomisine değer katmakla ilgili ciddi bir sorumluluk yüklüyor. Bu bilinçle geçen sene tohumlarını attığımız Sign of the City Awards, değerli önerileriyle yolumuzu aydınlatan danışma kurulumuz ve sizin desteğiniz, sahiplenmenizle uluslararası normlarda bir ödül töreni olarak gerçekleşti. Geçtiğimiz bir yıl boyunca yaptığınız yorumlarınızla, mayıs ayında başlattığımız “Gelişen Bölgeler Zirveleri” toplantılarımızla bizlere çok şey kattınız ve katmaya devam ediyorsunuz. SotCA’nın değer katma vaadinin sürdürülebilir olması ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda çözüm üretebilmemiz çok önemli. Bu yıl bir diğer yenilik olarak; SotCA kapsamında uluslararası iş ortakları olan Mipim ve Cityscape’le gerçekleştirdiğimiz iş birliğimiz ile de Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünü desteklemeye devam edeceğiz. Tüm bu yeniliklerle, 4 Kasım’da 2. Sign of the City Awards’da yine birlikte olacağız” diye konuştu.

 

Sign of the City Awards, kapsamında geçen yıl tamamlanmış ve proje aşamasında olan 142 farklı projeye ait 199 başvuruyu değerlendirilmiş ve toplamda 28 ödül dağıtılmıştı. Sektörün, Sign of the City Awards’ın 2015 yılında da benzer bir yoğun katılım göstermesi bekleniyor. Sign of the City Awards kapsamında kaliteli, çevreci ve sürdürülebilir bir vizyona sahip olan inşaat ve gayrimenkul markalarının projeleri, toplam 3 aşamalı değerlendirme sisteminden geçerek, büyük ödüllere ulaşmaya çalışacak.  Başvurular, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Güzin Konuk başkanlığındaki, sektörün önde gelen isimlerinin de aralarında bulunduğu jüri tarafından değerlendirilecek.

 

Sektöre ve geleceğe değer katan markaların yoğun katılım gösterdiği yarışmanın son başvuru tarihi 14 Ağustos 2015. Katılımcı markalar, yarışma başvurularını http://www.signofthecity.com/ adresi üzerinden yapabilecek. Web sitesinden, aynı zamanda katılım koşulları, bu yılki kategorilerin detayları ve duyuruları takip edilebilecek.

Vestel’in platin sponsor olduğu Sign of the City Awards’da Türkiye’nin simgesi haline gelmiş projeler, 04 Kasım 2015 Çarşamba akşamı gerçekleştirilecek törenle ödüllendirilecek.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER