Anasayfa >

Diğer Haberler >

Obilet sektörün en büyük yatırımını aldı!

Obilet sektörün en büyük yatırımını aldı!

02 Temmuz 2015 Perşembe, 11:05:39
Obilet sektörün en büyük yatırımını aldı!
Geçtiğimiz 1 yılda 1 milyon kişinin ayağını yerden kesen oBilet, Avrupa ve Türkiye’nin en büyüklerinden yatırım aldı.

Türkiye’nin online otobüs bileti gişesi oBilet.com, aldığı yeni yatırımla yoluna daha güçlü devam ediyor. Tüm otobüs firmalarını online platformda bir araya getiren oBilet.com, Avrupa’nın en aktif yatırımcılarından Almanya merkezli EarlyBird ve Türkiye’nin önde gelen teknoloji yatırımı şirketi Aslanoba Capital’den yüklü miktarda yatırım aldı. oBilet bu yatırım ile 8 haneli değerlemelere ulaştı.

 

Aldığı yatırımı yine otobüs yolcuları için kullanacak

 

2012 yılında kurulan şirket, aldığı yatırımı ülke çapında daha fazla yayılmak ve yolcularına yolculuk öncesi ve sonrasında da daha kaliteli hizmet verebilmek için kullanacak. 100'den fazla otobüs firmasını tek bir platformda toplayarak seyahat planlarını kolaylaştıran oBilet.com, web sitesi ve mobil uygulamasında değişiklikler yapacak; daha çok otobüs firması ile anlaşma yaparak sistemin asıl amacı olan karşılaştırma özelliğini geliştirecek. 

 

 

1 yılda 1 milyon otobüs bileti sattı

Ali Yılmaz ve Yiğit Gürocak tarafından kurulan oBilet.com, geçtiğimiz bir yıl içinde 1 milyonun üzerinde otobüs bileti sattı. oBilet.com’da farklı otobüs firmaları arasında fiyat karşılaştırması yapabiliyor; size en uygun firmadan biletinizi anında alabiliyorsunuz. Hem iOS, hem de Android uygulaması bulunan oBilet'in mobil uygulamaları da 600 binden fazla telefona indirilmiş durumda. Aylık 2.5 milyon ziyaretçinin uğradığı oBilet.com web sitesi için ise Esenler otogarı ile birlikte Avrupa'nın ve Türkiye'nin en büyük otogarı diyebiliriz.

oBilet uygulaması iOS ve Android’de aşağıdaki linklerden indirilebiliyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER