Anasayfa >

Diğer Haberler >

Canopy by Hilton, İzlanda’da açılacak yeni oteliyle Reykjavik’e Merhaba diyecek!

Canopy by Hilton, İzlanda’da açılacak yeni oteliyle Reykjavik’e Merhaba diyecek!

01 Temmuz 2015 Çarşamba, 15:38:33
Canopy by Hilton, İzlanda’da açılacak yeni oteliyle Reykjavik’e Merhaba diyecek!
Canopy by Hilton ve Icelandair Hotels, Canopy’nin İzlanda’nın başkenti Reykjavik’teki ilk oteline ilişkin planlarını açıkladı. Lansmanı Lansmanı Ekim 2014’te yapılan markanın portföyündeki ilk otelin Canopy Reykjavik | City Centre olması bekleniyor.

Hilton Worldwide Avrupa ve Afrika Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon “Reykjavik inanılmaz bir enerjiye sahip ve ilk Canopy by Hilton otelimiz için de çok uygun bir yer” ifadesini kullandı ve ekledi: “İzlanda, ülkenin küresel bir cazibe merkezi olarak bağlantılarını ve görünürlüğünü artıran Icelandair’in çabaları sayesinde önemli bir destinasyon haline gelmeye başladı. Son 15 yıl içerisinde İzlanda’ya gelen ziyaretçi sayısı üç kattan fazla arttı[1] ve Canopy Reykjavik | City Centre da şehrin canlı turistik yaşamına ivme kazandıracak.”

 

 

Açık ve aydınlık lobisi ile rahatlık hissi uyandıran alanlarıyla yerel estetik anlayışına uygun olarak tasarlanan otelin 2016 başlarında açılması planlanıyor. Hverfisgata Caddesi üzerindeki Canopy Reykjavik | City Centre’ın çatı barı ve restoranı gün boyu hizmet verirken konuklar bistroda yerel ve taze ürünleri tadarken şehrin manzarasının da keyfini çıkarabilecek.

 

 

Canopy by Hilton Global Başkanı Gary Steffen şöyle dedi: “Canopy by Hilton’ı yaratırken, her aşamada müşteri araştırmasına ağırlık verdik ve sonuçta yaşam tarzı segmentini yeniden tanımlayan ve konukları gittikleri yerler ve oranın halkıyla yakınlaştıran bir marka oluşturduk. Reykjavik, dünyadaki başka hiçbir şehre benzemiyor. Zengin kültürel mirası ve doğal güzelliği, Canopy by Hilton ruhuna çok uygun. Canopy Reykjavik | City Centre’ın 2016’daki açılışını büyük bir heyecanla bekliyoruz.”

 

 

115 oda ve süitiyle içi baştan aşağı yenilenen Canopy Reykjavik | City Centre, bulunduğu binanın şık dış cephesi korunduğundan çevrenin mimari dokusuyla bütünlük oluşturuyor.

Oda fiyatına dahil Wi-Fi ve yöresel kahvaltının yanı sıra otele özgü hoş geldin hediyeleriyle konukların Reykjavik’te iyi vakit geçirmeleri sağlanacak. Tüm Canopy by Hilton otelleri gibi Canopy Reykjavik | City Centre de bulunduğu bölgeden ve çevresinden etkilerine açık olacak, ilham alacak. Prestijli Hverfisgata Caddesi’nde bütün bir bloğu kaplayan otel, konuklarına şehri yürüyerek keşfetme imkanı sunacak.

 

 

Reykjavik, dünyanın en temiz ve yeşil başkentlerinden biri. Ayrıca pek çok Michelin yıldızlı restoranıyla gurmelerin gözdesi bir gastronomi merkezi. Kuzey Kutup Dairesi’nden yalnızca iki derece güneyde bulunan İzlanda, muhteşem Kuzey Işıkları’nın rahatlıkla izlenebileceği birkaç ülkeden biri. Benzersiz coğrafi konumu sayesinde yazın 24 saat gün ışığı alan İzlanda bu özelliğiyle doğa tutkunlarını cezbediyor. Kaplıcalar oluşturan sıradışı volkanik yapısı ve devasa buzulları ülkeye dünyanın dört bir yanından turist çekiyor. Mayıs 2015’te İzlanda’nın en büyük ikinci buzulu Langjokull turizme açıldı; böylece ziyaretçiler Avrupa’nın en büyük buzullarından birinin merkezinde bulunan 500 metrelik tünelden geçme imkanına kavuştu.

 

 

Icelandair Hotels Genel Müdürü Magnea Thorey Hjálmarsdóttir “Hilton Worldwide ve Ekim 2007’de açıp o zamandan beri işlettiğimiz Hilton Reykjavik Nordica ile harika bir ilişki kurduk. Bu yeni yaşam tarzı markasıyla dinamik şehir arasında güçlü bir bağ olduğundan, Reykjavik, Canopy by Hilton markası için harika bir yer. Canopy by Hilton, Reykjavik’in yerel eğlence, kültür ve nefes kesici bir doğa arayan turistler için ideal bir destinasyon haline gelmesi konusunda önemli bir rol oynayacak” yorumunu yaptı.

 

 

Otel, Icelandair Group’a bağlı olan ve 2007’deki açılışından beri Hilton Reykjavik Nordica’yı işleten, Hilton Worldwide’ın uzun süreli ortağı Icelandair Hotels tarafından işletilecek.

Icelandair, Reykjavik’ten Kuzey Amerika ve Avrupa şehirlerine direkt uçuşlarla, Reykjavik’e gelen turist sayısını artırmayı hedefliyor.

 

 

Canopy Reykjavik, üyelerinin dünya çapında 4 bin 350’den fazla otelde, aynı konaklama dönemi içerisinde Points & Miles® kazanabildiği ve puanlarını sezon kısıtlaması olmadan, ücretsiz konaklamalar için kullanabildiği tek otel sadakat programı olan Hilton HHonors®’a katılacak. Doğrudan www.canopybyhilton.com üzerinden rezervasyon yaptıran Hilton HHonors üyeleri, dijital check-in, oda seçme ve ücretsiz Wi-Fi gibi ek hizmetlerden de yararlanabilecek.

 

 

Canopy by Hilton hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.canopybyhilton.com veya http://press.canopybyhilton.com adresini ziyaret edin veya bizi Facebook, Instagram, Pinterest veya Twitter (@canopybyhilton) üzerinden takip edin.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER