Anasayfa >

Diğer Haberler >

TOKİ ile İran konut yapım işbirliğine hazırlanıyor!

TOKİ ile İran konut yapım işbirliğine hazırlanıyor!

01 Temmuz 2015 Çarşamba, 15:08:17
TOKİ ile İran konut yapım işbirliğine hazırlanıyor!
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, İran Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Ali Rıza Jabbari'yi makamında kabul etti. Turan, TOKİ olarak İran Konut Vakfı ile işbirliği geliştirilebileceğini ve karşılıklı tecrübeleri aktarabileceklerini belirtti.

Ziyarette konuşan İran Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Jabbari, konut yapımı konusunda TOKİ ile işbirliği yapmak istediklerini belirtti. İran'da 1980 yılından bu yana faaliyet gösteren İran Konut Vakfı'nın devlet desteği alarak özellikle konut restorasyonu konusunda çalıştığını belirten Jabbari, TOKİ'nin tecrübelerinden yararlanmak istediğini ifade etti. Jabbari ayrıca TOKİ yetkililerini İran'a davet etti.

 

Başkan M. Ergün Turan da 13 yıl içinde yaklaşık 670 bin konut ürettiğini söylediği Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın faaliyetleri konusunda bilgiler verdi. Genel bütçeden pay almadan kendi kaynaklarını geliştirdiklerine dikkat çeken M. Ergün Turan, ürettikleri sosyal konutları kira öder gibi uzun vadelerle vatandaşa sunduklarını söyledi. TOKİ'nin dünya çapında örnek bir kuruluş olduğunu ve yaklaşık 90 ülkenin işbirliği talebinde bulunduğunu ifade eden Turan, İran'ın dost ve kardeş bir ülke olduğunu, İran Konut Vakfı ile de işbirliği geliştirilebileceğini ve karşılıklı tecrübeleri aktarabileceklerini kaydetti. CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER