Anasayfa >

Diğer Haberler >

KKTC’de ipotek işlemlerine FU güvencesi!

KKTC’de ipotek işlemlerine FU güvencesi!

29 Haziran 2015 Pazartesi, 13:47:44
KKTC’de ipotek işlemlerine FU güvencesi!
Türkiye'de gayrimenkul ipoteği sektörünün kurucusu ve işlem sayısı bakımından lideri FU Gayrimenkul, rotasını KKTC'ye çevirdi.

FU Gayrimenkul Genel Müdürü Ertuğrul Bul, “KKTC'de mevzuatı ve tapu uygulamaları Türkiye’den farklı. Bu sebeple gayrimenkul ipoteği işlemleri banka ve finans kurumları açısından riski arttırıyor. Türkiye’de edindiğimiz tecrübeyle Kıbrıs’ta da kolay, risklerin minimize edildiği gayrimenkul ipoteği sürecini yönetiyoruz. Hedefimiz, KKTC ipoteklerinde de lider olmak” dedi.

 

10 yılık tecrübesi ile Türkiye’de gayrimenkul ipoteği sektörünün öncü kuruluşu FU Gayrimenkul, KKTC'de de gayrimenkul ipoteği hizmeti veriyor. KKTC’de ipotek yapan anlaşmalı bankalarla çalışan ve onlarla ipotek işlemlerine devam eden FU Gayrimenkul, KKTC’de de Türkiye’de olduğu gibi sektör liderliğini hedefliyor.

 

KKTC’de ipotek işlemlerinin Türkiye’den farklı olduğunun altını çizen FU Gayrimenkul Genel Müdürü Ertuğrul Bul, "Türkiye ve KKTC’de mevzuat ve uygulama farklılıkları, adada ipotek tesis etmek isteyen banka ve finans kurumları açısından profesyonel destek alınmasının gerekliliğini ortaya çıkarıyor. Türkiye’den bakıldığında KKTC’de ipotek sürecinin oldukça karmaşık olduğunu görüyoruz. Ayrıca iki farklı hukuk sistemi söz konusu.” diyerek riskleri belirtti.

 

Halen KKTC’de iş ortaklarına kolay ve risklerin minimize edildiği gayrimenkul ipoteği süreci yönetimi hizmeti verdiklerini söyleyen Bul, “KKTC’de ipotek tesis eden anlaşmalı bankalarımız var ve çalışmaları sürüyor. KKTC’de de Türkiye’de olduğu gibi çözüm ortağı olduğumuz banka ve finans kuruluşlarının iş süreçlerini kısaltıyor, müşterilerimizin etkinliğini artırarak fayda yaratıyoruz. Riski bertaraf edecek çözümler üretiyoruz. Hedefimiz KKTC'deki ipotek işlemlerinde de lider olmak” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER