Anasayfa >

Diğer Haberler >

Geleceğin Mimarları, geleceğin rezidansını ziyaret etti!

Geleceğin Mimarları, geleceğin rezidansını ziyaret etti!

29 Haziran 2015 Pazartesi, 10:28:08
Geleceğin Mimarları, geleceğin rezidansını ziyaret etti!
ODTÜ’nün öğrencileri, İncek’te yapımı devam eden ve WAF-Mimarlık Festivali kapsamında “dünyanın en değerli 14 projesi” arasına giren Ons İncek Residence projesini ziyaret etti.

Dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olan Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden bu yıl mezun olmaya hak kazanan geleceğin mimarları, İncek’te yapımı devam eden Ons İncek Residence projesi şantiyesini ziyaret ederek, projenin ödüllü mimarı Dr. Kerem YAZGAN’dan bilgi aldılar. Yazgan Mimarlık tarafından tasarlanan ve Dünya Mimarlık Festivali jürisine yaptığı sunumla Ons İncek Residence projesinin dünyanın en değerli 14 yapısı arasına girmesini sağlayan Dr. Mimar Kerem YAZGAN, bu sefer geleceğin mimarlarına projenin şekillenmesinde rol oynayan faktörleri aktardı. Öğrenciler şantiye gezisi sırasında Mimar Kerem YAZGAN’a yönelttikleri sorular ile merak ettikleri detayları öğrenme fırsatı buldu.

 

 

ODTÜ’lü mimarlar daha sonra Ons İnşaat Grup Başkanı Tuna ATALAY tarafından ağırlandı. Projenin hazırlık aşamasında pazarı ve talepleri, doğru okuduklarını dile getiren Tuna ATALAY; “projeyi şekillendiren Yazgan Mimarlık ile yaklaşık 1,5 yıllık ön hazırlık süreci geçirdik ve en doğru proje için çok çalıştık. Bunun neticesinde WAF-Mimarlık Festivali Singapur’dan ve European Property Awards Londra’dan ödüllerle döndük.” dedi.

 

 

“Mevcut taşeron firmaların çalışma anlayışı ve işçilik kalitesi dünya çapında kabul görmüş mimarilerde yetersiz kalıyor”

 

 

Türkiye gayrimenkul sektöründe imalat kalitesi ve işçilik konusunda da öğrencilere güncel bilgiler veren Tuna ATALAY, “Taşeronlarımız ve çözüm ortaklarımızla beraber daha kaliteli ne yapabiliriz diye yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Planlama birimimiz, dünyadan birçok örnek projeyi analiz etmeye devam ediyor. Son yıllarda hızlanan ve milyar dolarla telaffuz edilen Ankara markalı konut sektöründe kalifiye işçilik ve markalı konut kültürüne uygun taşeronlarla çalışma imkanı sağlamak kolay olmuyor. Mevcut taşeron firmaların çalışma anlayışı ve işçilik kalitesi dünya çapında kabul görmüş mimarilerde yetersiz kalıyor ve daha iyisi için arayışlarımız her zaman devam ediyor. Ankara konut sektöründe birçok inşaat firmasının da aynı problemleri yaşadığını duyuyoruz. Özellikle işçilik konusunda teslim sonrası yaşanan sorunlara şahit oluyoruz. Taşeron firmalarımızın da bizim hızımıza ve vizyonumuza uyum sağlaması gerekiyor. Markalı konut üreticilerinin, Ankara’da kaliteli işçilik konusunda daha fazla gayret göstermesi ve sektörü daha iyi yerlere getirmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Projenin detaylarını inceleyerek dinleme fırsatı bulan öğrenciler ise Ons İncek Residence için “özel insanlar için tüm detaylarıyla geliştirilmiş küçük bir şehir” yorumunu yaptılar.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER