Anasayfa >

Diğer Haberler >

Sika’dan yenilikçi bir ürün: su yalıtımı sistemi!

Sika’dan yenilikçi bir ürün: su yalıtımı sistemi!

25 Haziran 2015 Perşembe, 15:41:09
Sika’dan yenilikçi bir ürün: su yalıtımı sistemi!
Yapı kimyasallarında dünya lideri İsviçre merkezli Sika’nın su yalıtım ürünü SikaProof®-A, tam yüzey yapışarak kalıcı bir etki yaratıyor ve karelajlar sayesinde beton ile yalıtım malzemesi arasında su dolaşımı neredeyse imkansız hale getiriyor.

Yüzeye tamamen yapışan ve önceden uygulanan temel su yalıtımı sistemi olan SikaProof®-A, yeni yapılarda, genişle¬me işlerinde ve prefabrik elemanlardaki su yalıtımı uy¬gulamaları için ideal bir çözüm olarak, Sika yapısal su yalı¬tımı ürün gamındaki yerini aldı.

 

 

SikaProof®-A ile oluşturulan sistem, betona tamamen ya¬pışarak kalıcı bir etki oluşturuyor. Sika Karolajlı Yalıtım Teknolojisi, yapısal beton ile membran sistemi arasına su geçişini önleyerek, su geçirmeyen bir temelin oluşumunu sağlıyor. SikaProof®-A membranları, demir bağlamadan ve beton dökülmeden önce kendinden yapışkanlı bantlar ve şeritlerle birbirine kolayca birleştiriliyor.

 

 

Kolay uygulanan, güvenli ve tasarruflu

Şantiyede hızlı, kolay ve güvenilir bir uy¬gulama ile maliyetten tasarruf sağlayan SikaProof®-A, agresif yeraltı sularına (7 bar’a kadar) ve gazlara karşı da dayanıklı. EN 13697’ye göre CE sertifikalı SikaProof®-A’nın bir başka öne çıkan özelliği ise deprem ya da farklı darbe kaynaklı bölgesel hasar durumunda bile su geçişini sağlamaması. Böylelikle kalıcı ve uzun ömürlü, verimli, kul-lanıcılara uygulama kolaylığı sağlayan özellikleriyle de fark yaratıyor.

Çok hızlı uygulanabilmesi, uygulamada elektrik gerektirmemesi, güneş etkisinde uzun süre açıkta bekleyebilmesi, kir-toz tutmaması, onarımının kolay olması gibi özellikleriyle rakiplerinden farklılaşan SikaProof®-A, su miktarlarının yüksek olduğu yerlerde de rahatlıkla kullanılabiliyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER