Anasayfa >

Diğer Haberler >

Yingli Solar, Intersolar’da yeni teknoloji ürünleriyle dikkat çekti!

Yingli Solar, Intersolar’da yeni teknoloji ürünleriyle dikkat çekti!

24 Haziran 2015 Çarşamba, 10:29:26
Yingli Solar, Intersolar’da yeni teknoloji ürünleriyle dikkat çekti!
Dünyanın lider güneş paneli üreticilerinden olan Yingli Solar, Almanya’nın Münih şehrinde düzenlenen dünyanın ve Avrupa’nın en büyük güneş enerjisi fuarı Intersolar Europe’a katıldı.

Yingli Solar Türkiye Genel Müdürü Uğur Kılıç, Yingli Solar standına Türkiye’den gelen yatırımcıların büyük ilgi gösterdiğini ve hem lisanslı hem de lisanssız elektrik üretimi yatırımı yapmak isteyen önemli yatırımcılarla gelecekte planlanan projelere yönelik görüşmeler yaptıklarını söyledi.

 

Dünyada 30 bölgesel ülke ofisine sahip, kurulduğu tarihten bugüne kadar 90’dan fazla ülkeye 50 milyonun üstünde panel satışı gerçekleştiren, dünyanın en büyük güneş paneli üreticilerinden biri olan Yingli Solar, Haziran ayında Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen Intersolar Europe Fuarı’na katıldı.

 

Türk yatırımcılardan büyük ilgi

Yingli Solar Türkiye Genel Müdürü Uğur Kılıç, Intersolar Europe Fuarı’nın güneş enerjisi sektöründeki profesyonelleri bir araya getiren, dünyanın en önemli etkinliklerinden biri olduğunu ancak Avrupa pazarında gelişmeler sebebiyle önceki yıllara göre küçüldüğünü söyledi. Türkiye’den fuara gelen yatırımcıların Yingli Solar’a büyük ilgi gösterdiğini belirten Kılıç, “Türkiye’de yakın zamanda yapılması planlanan güneş enerjisi yatırımları ile ilgili olarak yatırımcılarla önemli görüşmeler yapma fırsatı bulduk. Türk yatırımcılar için olumlu ve somut adımların atıldığı bir fuar oldu. Intersolar’daki toplantılarda hem lisanslı hem de lisanssız elektrik üretimi alanında yapılacak yatırımlarla ilgili umut veren görüşmeler yaptık.” dedi.

 

Gündem enerjinin depolanması

Uğur Kılıç, Intersolar Fuarı’nda uluslararası pazarlarda yaşanan gelişmeleri takip etme ve sergilenen yenilikçi teknolojileri izleme fırsatı yakaladıklarını sözlerine ekleyerek, dünyanın gündeminde güneşten üretilen enerjinin depolanması ve hibrit sistemlerin geliştirilmesi olduğuna dikkat çekti. Kılıç şöyle devam etti:

 

“Global firmalar, verimliliği arttırıcı ve üretim süreçlerini geliştirici AR-GE çalışmaları yaparken, aynı zamanda yerel çözüm ortaklarıyla da farklı iş modelleri geliştirmeye de önem veriyorlar. Biz de bu fuar süresince çözüm ortaklarımızla yeni iş modelleri geliştirmek üzere faydalı pek çok görüşme yaptık. ”

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER