Anasayfa >

Diğer Haberler >

ÖYK bazı gayrimenkullerin satışına ilişkin ihale sonuçlarını onayladı!

ÖYK bazı gayrimenkullerin satışına ilişkin ihale sonuçlarını onayladı!

23 Haziran 2015 Salı, 10:19:43
 ÖYK bazı gayrimenkullerin satışına ilişkin ihale sonuçlarını onayladı!
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), bazı gayrimenkullerin satışına ilişkin ihale sonuçlarını onayladı.

ÖYK'nın konuya ilişkin kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Hazine adına kayıtlı Afyonkarahisar'ın Merkez ilçesinde yer alan taşınmazın 7 milyon 100 bin lirayla en yüksek teklifi veren Konfor Gayrimenkul Müşavirlik İnşaat Tarım Hayvancılık Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine satılmasına onay verildi.

Hazine adına kayıtlı Aksaray'ın Merkez ilçesinde bulunan taşınmazın 14 milyon 850 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Yapılcanlar Turizm Petrol Nakliye Gıda Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ne, TCDD Genel Müdürlüğü adına kayıtlı Balıkesir'in Edremit ilçesinde yer alan taşınmazların da 17 milyon 5 bin lirası bedelle en yüksek teklifi veren Etter Karabıyık'a satışı onaylandı.

tta Gayrimenkul AŞ'ye ait İzmir'in Torbalı ilçesindeki 55 bin 879,94 metrekare yüzölçümlü sanayi alanı imarlı taşınmaz ve üzerindeki binaların 11 milyon 310 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Zentar Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti'ye, Aydın'ın Didim ilçesindeki 654,77 metrekare yüzölçümlü taşınmazın ise 2 milyon 620 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren İlami Ayaz'a satışı uygun bulundu.

Hazine adına kayıtlı Konya'nın Karatay ilçesindeki 73 bin 475,37 metrekare yüzölçümlü taşınmazların 2 milyon lira bedelle en yüksek teklifi veren Konfor Gayrimenkul Müşavirlik İnşaat Tarım Hayvancılık Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine, Konya'nın Karatay ilçesinde yer alan toplam 91 bin 44,08 metrekare yüzölçümlü taşınmazların 3 milyon 200 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Megasteel Proje İnşaat Yapı Elemanları Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine, Mersin'in Anamur ilçesinde bulunan toplam 264 bin 876,23 metrekare yüzölçümlü arsaların 6 milyon 800 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Çatkaya emlak Otomotiv İnşaat Tarım İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketine satışı onaylandı.

Maliye Hazinesine ait Ankara'nın Yenimahalle ilçesindeki taşınmazların ve Maliye Hazinesine devredilmek suretiyle Kayseri Valiliği'ne tahsis edilen, Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde bulunan 10 bin 13,25 metrekare yüzölçümlü taşınmazın Kayseri Valiliği'ne tahsisinin iptal edilerek, özelleştirme kapsam ve programına alınmasına karar verildi.

Karayolları Genel Müdürlüğünün Kırıkkale'nin Merkez ilçesinde bulunan bin 38 metrekarelik hissesinin ve Maliye Hazinesine ait Ankara'nın, Çankaya ilçesinde yer alan taşınmazların özelleştirme kapsam ve programına alınması kararlaştırıldı.

Öte yandan, MİTAŞ Enerji ve Madeni İnşaat İşleri Türk AŞ'deki hissenin özelleştirme işlemlerinin tamamlanmasına ilişkin 31 Aralık 2014 olarak belirlenen sürenin 31 Aralık 2016 tarihine kadar uzatılmasına karar verildi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER