Anasayfa >

Diğer Haberler >

Bodrum, milyarderlerin gözdesi!

Bodrum, milyarderlerin gözdesi!

23 Haziran 2015 Salı, 09:49:32
Bodrum, milyarderlerin gözdesi!
Türkiye'nin gözde tatil yöresi Bodrum, dolar milyarderi olan dünyanın en zenginlerinin de uğrak yeri oldu. Ultra lüks yatlarıyla bu yıl 4 zengini ağırlayan Bodrum'a geçen yıl, Chelsea kulübünün sahibi Rus işadamı Abramoviç'in de aralarında bulunduğu 4 milyarder gelmişti.


21.2 milyar dolarlık mal varlığı ile Rusya'nın en zengini, dünyanın ise 9'uncu zengini olan Rus işadamı Oleg Deripaska; bir haftalık aradan sonra tekrar Bodrum'a geldi. Deripaska'nın iki yatı, bir haftadır Bodrum'da bulunuyor.
Bir hafta önce eşi Polina Deripaska ve iki çocuğu ile birlikte Bodrum'da bir günlük tatil yapıp ardından tek başına İngiltere'ye giden Deripaska, önceki gün özel uçağıyla Milas Bodrum Havalimanı'na indi. İşadamı, helikopterle önce Göltürkbükü'ndeki Cennet Koy'a demirli 60 metre uzunluğundaki 100 milyon dolarlık 'Sputnik' isimli dev yatına, ardından da 300 metre mesafedeki yine kendisine ait 75 metrelik 140 milyon dolar değerindeki 'Queen K' isimli yatına geçti.
Eşi ve konuklarıyla sürat teknesine binerek koyları gezen Deripaska, yardımcısı ile birlikte yata geri döndü. Eşi ise bir beach clupde denize girip güneşlendi. Özel güvenlik görevlilerinin çok sıkı koruduğu Deripaska tatilin tadını çıkarırken; meraklı yatçılar ve tur tekneleri lüks yatların yakınından geçerek fotoğraf çekti.


BODRUM'U MESKEN TUTAN DOLAR MİLYARDERLERİ
Bodrum, bir süredir, dolar milyarderi olan dünyanın en zengin işadamları tarafından gözde bir yer haline geldi. İşte geçen yaz ve bu yıl Bodrum'a yatlarıyla gelen işadamları:
** 6 Haziran 2015: Ukraynalı tavuk milyarderi Yuriy Kosiuk, 85 metrelik yatıyla Bodrum'a demir attı. İçerisinde yüzme havuzu ve SPA merkezi bulunan 6 ultra lüks kabinde ağırlanan yattaki konuklar iki gün Bodrum'da kaldı. Dünyanın en büyük ve en lüks 100 yatı arasında yer alan 120 milyon Euro değerindeki yata, 500 bin dolarlık akaryakıt ve 40 bin dolarlık yiyecek takviyesi yapıldı.
** 20 Haziran 2015: Palmarina'nın 'Oldcity' bölümünde er alan Billionaire Clup'ün patronu olan İtalyan milyarder 64 yaşındaki Flavio Briatore'nin 65 metre uzunluğundaik Force Blue lüks yatı, 30 milyon Euro değerinde...
** 21 Haziran 2015: Kuveytli iş adamı Yusuf Ahmed Alghanim, İngiliz bayraklı "Samar" isimli süper motoryatla Bodrum'a geldi. Bodrum kalesi açıklarında demirleyen 250 milyon dolarlık 77 metre uzunluğundaki 44 kişi kapasiteli yat, görenlerin büyük ilgisini çekti. 5 güvertesi, 17 kabini bulunan yat, bir de helikopter taşıyor.

2014'DEKİ KONUKLAR
** 7 Ağustos 2015: 28 milyarlık servetiyle dünyanın en zenginlerinden biri olan Hintli Lakshmi Mittal, 200 milyon dolar değerindeki Amevi adlı yatıyla Bodrum'a geldi. Mittal ve ailesi, Bodrum'da 3 gün tatil yaptı.
** 7 Ağustos 2015: Dünyanın en zengin iş adamlarından Rus milyarder Süleyman Kerimov, 90 metrelik dev yatı "ICE" ile Bodrum'a demirledi. Rus milyarderin 1500 yataklı bir tatil köyü yapmak için arsa baktığı bildirildi.
** 11 Eylül 2014: Katar Emiri Şeyh Hamad Bin Khalifa Al Thani, ailesiyle tatil için süper lüks motoryatı Katara ile Bodrum'a geldi. Thani'nin 400 milyon dolarlık, ultra lüks 140 metrelik yatı tatilcilerin ilgi odağı oldu.
** 9 Eylül 2014: Chelsea spor kulübünün sahibi Rus işadamı Roman Abramoviç, 1.2 milyar dolar değerindeki ultra lüks yatı "Eclipse" Bodrum açıklarına demirledi. Yatta, 3 yüzme havuzu, özel sinema salonları, dalış ve su sporları ekipmanları, iki mini denizaltı ile helikopter bulunuyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER