Anasayfa >

Diğer Haberler >

Operators Club Heyecanı Türkiye Finali'ne taşındı!

Operators Club Heyecanı Türkiye Finali'ne taşındı!

22 Haziran 2015 Pazartesi, 12:04:07
Operators Club Heyecanı Türkiye Finaline taşındı!
Dünyanın en iyi operatörlerini belirlemek için yola çıkan Operators Club’ın Türkiye’deki ilk elemeleri tamamlandı.

Şimdi sırada İstanbul’da organize edilecek olan Türkiye Finali ve İtalya’daki Büyük Final var. Volvo İş Makinaları tarafından Avrupa ülkeleri dışında ilk kez bu yıl Türkiye’de düzenlenen organizasyonu anlatan ASCENDUM Makina Pazarlama ve Satış Destek Müdürü Ebru Nihan Celkan, Türkiye’nin her yerinden birçok operatörün büyük ilgi gösterdiği yarışmaları anlattı.

 

 

Dünyada Avrupa, Ortadoğu ve Afrika başta olmak üzere 14 ülkede 12 binden fazla üyesi bulunan Operators Club (Operatörler Kulübü), bu yıl ilk defa Türkiye’deki operatörlerle de buluştu. Her sene çeşitli ülkelerde düzenlenen ve yalnızca profesyonel operatörlerin katıldığı yarışmalar, Türkiye’de ASCENDUM Makina distribütörlüğündeki Volvo İş Makinaları tarafından 30 Mayıs – 14 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi. Türkiye’nin farklı şehirlerinde düzenlenen yarışmalara operatörlerin ilgisi ve katılımı yoğun oldu. Oldukça heyecanlı geçen yarışmalar sonucunda Türkiye Finali’ne katılacak finalistler belirlendi. Şimdi ise sıra 25 Temmuz’da gerçekleştirilecek olan Türkiye Finali’nde! Düzenlenecek final yarışmasında en iyi dereceyi elde edecek 2 finalist, İtalya’da yapılacak olan Büyük Final’de 14 ülkenin finalistleriyle yarışacak. Böylece hem ülkelerini yurtdışında temsil etme, hem de dünyanın en iyi operatörü unvanını kazanma şansına sahip olacak.

 

Operatörler Volvo farkıyla yarıştı

 

Avrupa ülkeleri dışında ilk kez bu yıl Türkiye’de düzenlenen Operators Club, 30 Mayıs tarihinde Trabzon’da yarışmalarına start verdi. Daha sonra 1 Haziran’da Diyarbakır’da, 2 Haziran’da Adana’da, 3 Haziran’da Konya’da, 4 Haziran’da Antalya’da, 9 Haziran’da Ankara’da, 10 Haziran’da İzmir’de, 11 Haziran’da Bursa’da, 13 Haziran’da İstanbul-Avrupa yakasında ve 14 Haziran’da da İstanbul-Anadolu yakasında düzenlendi. 9 farklı şehirde toplam 10 noktada yapılan yarışmalara 466 kişi kayıt olurken, bu kişilerin 208’i yarışma hakkı kazandı.

 

Formatı İsveç’te belirlenen yarışmaları anlatan ASCENDUM Makina Pazarlama ve Satış Destek Müdürü Ebru Nihan Celkan, “Elemelerde yarım tonluk demir malzemeden üretilmiş bir platform kullanıldı. Volvo kompakt ekskavatör EC55’le yarışan operatörler, bomun ucundaki makaraya bağlı kauçuğu platformun üzerinde yer alan labirentte en kısa sürede 2 tur gezdirerek etabı tamamlamaya çalıştı. Operatörler yarışmalarda en çok kauçuk kopması nedeniyle diskalifiye olurken, en kısa zamanda kauçuğu lastiğe dokunduran kişiler adını final listesine yazdırmayı başardı” dedi.

 

Sırada Türkiye Finali var!

 

Operators Club’ın eğlenceli yarışmaları sayesinde heyecanlı olduğu kadar keyifli bir gün de geçiren operatörler, bugünlerde ise 25 Temmuz’da İstanbul’da düzenlenecek Türkiye Finali’ne hazırlanıyor. Türkiye Finali’nde en iyi dereceyi elde edecek olan 2 finalistin, İtalya’da düzenlenecek olan Büyük Final’de diğer 14 ülkenin kazananlarıyla karşı karşıya geleceğini söyleyen Celkan, “Büyük Final’e katılacak finalistler hem dünyanın en iyi operatörü olmak için yarışacak, hem de yurtdışında ülkelerini temsil etme fırsatı yakalayacak. Tüm ulaşım ve konaklama masrafları ASCENDUM Makina tarafından karşılanacak olan operatörler, eşleriyle birlikte İtalya’da unutamayacakları bir hafta geçirecek. İtalya'da yapılacak olan Büyük Finali Türkiye’den bir finalistin kazanması halinde ise, gelecek sene gerçekleştirilecek olan Operators Club Büyük Finali Türkiye’de düzenlenecek” dedi.

 

Hızlı olan kazandı

 

Türkiye genelinde en iyi sonucu yaparak Türkiye Finali’nde yarışmaya hak kazanan 6 finalistten ilki yarışmayı 00:26:13 sürede tamamlayan Ertuğrul Karlıdağ oldu. Diğer finalistler ise 00:39:68 ile İstanbul-Avrupa Yakası’ndan İbrahim Uzun, 00:40:07 ile Adana’dan Mehmet Bolat, 00:41:88 ile İstanbul-Anadolu Yakası’ndan Fuat Demiray, 00:42:00 ile Adana’dan Önder Ağır ve 00:42:03 ile İzmir’den Ümit Kafes oldu. Genel sıralamada 6 asil finalistin dışında 4 tane de yedek finalist belirlendi. Yedek finalistler de sırasıyla 00:42:15 ile İstanbul-Avrupa Yakası’ndan Ramazan Cebeci, 00:42:40 ile İstanbul-Avrupa Yakası’ndan Hüseyin Kuzu, 00:42:46 ile Trabzon’dan Muhammet Çakır ve 00:45:97 ile Antalya’dan Yunus Duran Demiral oldu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER