Anasayfa >

Diğer Haberler >

Demirel’in eski villasının ikizi Tuzla’nın yeni gözdesi oldu!

Demirel’in eski villasının ikizi Tuzla’nın yeni gözdesi oldu!

22 Haziran 2015 Pazartesi, 10:52:02
Demirel’in eski villasının ikizi Tuzla’nın yeni gözdesi oldu!
Süleyman Demirel’in özellikle yasaklı yıllarını geçirdiği ve belki de Türkiye hakkında tarihi kararların alındığı, dönemin önemli kişilerini misafir olarak ağırladığı Tuzla’daki evinin ikizi olan, gerek konumu gerek güzelliğiyle büyüleyen komşu villa satışa çıktı.

Coldwell Banker güvencesinde verdiği gayrimenkul yatırım danışmanlığı hizmetini İstanbul’un her köşesinde yürüten Ayşe Fügen Arda’nın portföyünde yer alan villa ABD’nin Florida eyaletindeki ünlü villaları aratmayacak cinsten. Özel bir site içinde bulunan, denizin içinde yer alan havuzu, kendine ait iskelesi ve denize sıfır yemyeşil bahçesi ile adeta bir huzur kaynağı olan villa, 550 metrekare arsa üzerinde, net 180  metrekare kullanım alanı sunuyor.

 

Demirel bu havuzda yüzme öğrendi…

 

Villanın bir diğer özelliği ise Türkiye Cumhuriyeti’nin 9. Cumhurbaşkanı aynı zamanda en önemli siyasi isimlerinden olan Süleyman Demirel’in yasaklı yıllarını geçirdiği Tuzla’daki villasının ikizi olması. Siyasi yasağı kalkana kadar burada yaşayan Demirel, yüzmeyi de bu sevenlerinin kendisi için yaptırdığı denizin içinde ki bu villanın havuzunda öğrenmişti. Villa’nın bulunduğu ve o dönemler bir sayfiye yeri olarak kullanılan Tuzla Mercan Koyu, bugün İstanbul’un trafiğinden ve kargaşasından kaçmak isteyen, yaz kış Tuzla’da yaşamak isteyenler ve İstanbul’dan da kopamayanlar için gözde konuma geldi. Cumhuriyet tarihinde çok önemli dönemlere imza atmış Süleyman Demirel’in tarihe yön verdiği bu villanın ikizi modern ve lüks hali ile yeni sahibini bekliyor. 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER