Anasayfa >

Diğer Haberler >

Okmeydanı'nda kentsel dönüşüm için start verildi!

Okmeydanı'nda kentsel dönüşüm için start verildi!

22 Haziran 2015 Pazartesi, 09:10:31
Okmeydanında kentsel dönüşüm için start verildi!
Okmeydanı'nda gerçekleşmesi planlanan kentsel dönüşüm için hak sahiplerine tapuları dağıtılarak gerekli çalışmalara başlandı.

Ödüllü dönüşüm projeleriyle Beyoğlu'nu kentsel dönüşümde İstanbul'un yıldız ilçesi yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, bu kez dönüşüm startını Okmeydanı için verdi.

 

KAT KARŞILIĞI ANLAŞMALAR BAŞLAYACAK

Okmeydanı'nda 50 yıllık tapu sorununu çözen Başkan Demircan, “Tapusunu almış, uzlaşmayı tamamlayan adalarda belediye firmamız, hak sahipleri ile kat karşılığı anlaşmalara başlayacak” dedi.

 

 

 

KENTSEL DÖNÜŞÜME SAYILI GÜN KALDI

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan Okmeydanı için tarihi adımlar attıklarını belirterek “Hak sahiplerine tapularını dağıtarak imarlı ve planlı yapılaşmanın önündeki engelleri birer birer kaldırdık. Şimdi de Kentsel Dönüşüm Projesi'ne startı vermek için gün sayıyoruz. Tapusunu almış ve uzlaşmasını tamamlayan adalardan ilk kazmayı vuracağız” dedi.

 

 

 

KİMSE MAĞDUR EDİLMEDİ

Dönüşüm öncesi çok titiz altyapı çalışmaları yaptıklarını belirten Başkan Demircan,“Okmeydanı'nın büyük bir bölümünün tapusu ve imar planı yoktu. Dönüşüme başlayabilmek için tapusuz bölgelere önce tapu vermeliydik. Eğer bunu yapmasaydık birçok kişinin evi veya iş yeri yeşil alanda kalacaktı. Yaptığımız planda hiç kimse mağdur edilmedi. Dün ne söylediysek bu günde aynı şeyi söylüyoruz. Herkes dairesine daire, dükkanına dükkan alacak” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER