Anasayfa >

Diğer Haberler >

Kumluca Yazır'da kaçak olduğu tespit edilen yapılar yıkıldı!

Kumluca Yazır'da kaçak olduğu tespit edilen yapılar yıkıldı!

19 Haziran 2015 Cuma, 14:45:26
Kumluca Yazırda kaçak olduğu tespit edilen yapılar yıkıldı!
Antalya'nın Kumluca ilçesi Yazır Mahallesi Keller mevkinde kaçak olarak yapıldığı tespit edilen ve encümence yıkım kararı verilen yapılar iş makineleriyle yıkıldı..

Kumluca Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından daha önce kaçak olduğu gerekçesiyle tutanak tutularak durdurulan yapılar, encümen kararının ardından yıkıldı. Yazır Mahallesi Keller mevkinde tapulu arazi üzerinde yapılan inşaat hakkında, Kumluca Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerinin kaçak yapı tespiti ve mühürlemesinin ardından, belediye encümeni tarafından verilen yıkım kararı jandarmanın güvenlik önlemleri altında, belediye ekiplerince uygulandı. Kaçak inşaatın yapıldığı arazi rutin olarak kontrol eden İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri, daha önce mühürlenen yapılar dışında alanda kaçak yapılaşmanın devam ettiğini tespit ederek bu yapıları da mühürleyerek, tutanak tuttular.

 

 

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, kaçak yapılaşmaya kesinlikle izin vermeyeceklerini, bu konuda ekiplerin rutin olarak ilçe sınırları içerisinde denetimlerini sürdürdüklerini söyledi. Belediye ekiplerinin bölgede ilk kaçak yapılaşmayı tespit ettikten sonra inşaatı mühürlediklerini ve tutanak tutarak belediye encümenine havale ettiklerini ifade eden Başkan Çetinkaya, belediye encümeninin yasal süreler içerisinde toplanarak söz konusun inşaat hakkında yıkım kararı verdiğini belirtti.

 

 

Başkan Çetinkaya, "

Söz konusu inşaat ile ilgili daha önce tutulan ve encümenimizin aldığı yıkım kararını uyguladık. Geçtiğimiz günlerde bu inşaatla ilgili basında haberde çıktı. İlgili birimlerimiz bu haberi de ihbar kabul ederek inşaat bölgesinde incelemede bulundular. Bölgede kaçak yapılaşmanın devam ettiğini tespit ederek bu yapılar mühürlendi ve tutanakları tutularak belediye encümenine gönderilecek. Biz belediye olarak hiç kimsenin hukuk dışında bir yapılaşma yapmasına izin vermeyiz. Ancak bu konularda takip etmemiz gereken hukuki süreçler var. Bu süreçler çerçevesinde gereken tüm yaptırımları yapıyoruz" dedi.

 

 

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin kaçak yapılaşma ile ilgili yaptıkları son tespit hakkında, belediye encümenin vereceği kararı da uygulayacaklarını belirten Başkan Çetinkaya, bunun için encümen kararının beklediklerini bildirdi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER