Anasayfa >

Diğer Haberler >

İcra ihalelerinde kadın eli!

İcra ihalelerinde kadın eli!

18 Haziran 2015 Perşembe, 12:51:16
İcra ihalelerinde kadın eli!
İcra ihalelerinin nabzını tutan icralik.com sitesi, yeni bir istatistiğe daha dikkat çekti.

600 bin üyesi bulunan icralik.com sitesi, icra ihale katılımcılarının profili ile ilgili yaptığı araştırma sonucunda, kadın üyelerin 2015’te geçen yıla oranla yüzde 10 artarak 180 bine ulaştığını belirtti.

 

 

Yüzde 30’unu Kadınlar Oluşturuyor

Türkiye’deki bütün icra ihalelerinin tek çatı altında toplandığı icralik.com sitesi, 600 bin üyesini baz alarak yaptığı araştırmada, kadın üye sayısının yüzde 30 oranına ulaştığını açıkladı. Araştırmayla ilgili, icralik.com Yönetim Kurulu Başkanı Can Emrah Özoral, çarpıcı açıklamalarda bulundu;

 

 

Araba Merakı Üye Yapıyor

Kadınların icra ihalelerine ilgisi her geçen gün artıyor. Geçen yıla oranla 2015’in ilk yarısı itibariyle kadın üye sayımızda yüzde 10 artış var. 600 bin üyemizin yüzde 30’unu kadın üyelerimiz oluşturuyor. 180 bin kadın üyemizin, en çok ilgi gösterdiği ihalelerin başında otomotiv ihaleleri, sonrasında ise gayrimenkul ihaleleri geliyor. Kadın üyelerimizle yaptığımız ihale bilgilendirme görüşmelerinde, arabalar hakkında detaylı bilgiye sahip olduklarını, motor gücünden, kilometresine kadar tüm ayrıntılara dikkat ettiklerini ve icralik.com’da daha uzun süre online kaldıklarını, dolayısıyla ihaleleri detaylı incelediklerini görüyoruz. Segment olarak ise kolay erişilebilir olduğu için orta segment araçlar, daha fazla ilgi görüyor. Ancak lüks segmentteki arabaları da piyasanın çok altında satın alabileceklerinden, bu araçlar için de yoğun telefon alıyoruz.

 

Önce Oturum Sonra Yatırım

Kadın üyelerimiz, otomotivden sonra gayrimenkul ihalelerine de yoğun ilgi gösteriyor. Gayrimenkul ihalelerini takip edenlerde ise öncelikle oturum amaçlı bir alım eğilimi var.  Peşinat yerine bile geçmeyecek bir tutarla, ihaleleri takip ederek, çok uygun fırsatlar yakalayıp, ev sahibi olan üyelerimiz var. Yatırım amacıyla gayrimenkul ihalelerini takip edenler ise altına, dolara yatırım yapmak yerine yine piyasanın çok altında bulabildikleri konutların ihalelerine, bütçeleri doğrultusunda katılma fırsatı buluyor.

 

 

Hayaller Ulaşabilir Oluyor

Kadın üye sayımızdaki istikrarlı artışın temel nedeninin, ev, araba, yazlık, iş yeri sahibi olma hayallerinin, erişilebilir olduğunu fark ederek ihaleleri takip etmek olduğunu düşünüyorum. Zira, piyasa fiyatlarının çok altında satılan ev ve arabaları görüp, icra ihalelerini düzenli olarak takip ederek, bu düzenli takip sonunda ise bütçesine göre çok daha iyi bir ev ya da araba alabiliyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER