Anasayfa >

Diğer Haberler >

CHP'li Meclis üyesi Topbaş'a, Sirkeci-Halkalı tren hattının durumunu sordu!

CHP'li Meclis üyesi Topbaş'a, Sirkeci-Halkalı tren hattının durumunu sordu!

17 Haziran 2015 Çarşamba, 12:15:08
CHPli Meclis üyesi Topbaşa, Sirkeci-Halkalı tren hattının durumunu sordu!
Cumhuriyet Halk Parti'li (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Erhan Aslaner, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a, Sirkeci-Kazlıçeşme-Halkalı istikametindeki tren hattının son durumunu, raylı sistemin olmamasından dolayı meydana gelen trafik yoğunluğunu çözmek için ne gibi tedbirler alındığını sordu.Cumhuriyet Halk Parti'li (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Erhan Aslaner, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a, Sirkeci-Kazlıçeşme-Halkalı istikametindeki tren hattının son durumunu, raylı sistemin olmamasından dolayı meydana gelen trafik yoğunluğunu çözmek için ne gibi tedbirler alındığını sordu.

Fatih Üstünbaş, Ercan Ulaş Kaya, Ali Delen, Özgür Aydın, Musa Keleş, Şenol Yolbir, Sencer Demirel ve Ümit Yurdakul'un imzasının da bulunduğu soru önergesinde şu başlıklar dile getirildi:

"Halkalı-Gebze arasındaki demiryolu hattının, Marmaray Projesine bağlanması çalışmaları nedeniyle Sirkeci-Kazlıçeşme-Halkalı arasındaki tren hattı 1 Mart 2013 günü ulaşıma kapatılmıştır.

Haziran 2015 ayı içinde açılması planlanan hat Kazlıçeşme'den sonra trafiğe kapalı durumdadır. Hattın Küçükçekmece kısmında da herhangi bir çalışma başlamamış ve eski tren hattı metruk durumdadır.

Tren hattının olmaması Küçükçekmece kadar çevre ilçeleri ve İstanbul'un batısındaki trafiği olumsuz etkilemektedir.

İnsanlar otobüs, dolmuş, metrobüs ve diğer toplu taşıma araçlarında balık istifi şeklinde tıka basa bir şekilde seyahat etmek zorunda kalmaktadırlar.

Ekte imzası olan 6.000 yurttaş bu sorunun çözümü için tarafımıza başvurmuştur.

Bu kapsamda;

Dünya kenti İstanbul'un önemli bir sorunu olan bu konuda İBB ve Ulaştırma Bakanlığı olarak ne gibi çalışmalar yapılmıştır?

Raylı sistemin olmamasından dolayı oluşan trafik yoğunluğunun giderilmesi için ne gibi tedbirler düşünülmektedir?

Hattının ihalesinin yeniden yapılması düşünülmekte midir? Bunun bir takvimi var mıdır? Var ise nasıldır?" CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER