Anasayfa >

Diğer Haberler >

Burak Kızılhan 3. Kez Körfez'in en etkili 100 ismi arasında!

Burak Kızılhan 3. Kez Körfez'in en etkili 100 ismi arasında!

17 Haziran 2015 Çarşamba, 11:27:35
Burak Kızılhan 3. Kez Körfezin en etkili 100 ismi arasında!
Power 100 listesine AE Arma-Elektropanç Yönetim Kurulu Üyesi Burak Kızılhan bu yıl 88’inci sıradan girdi ve 3. kez listeye girerek başarısını taçlandırdı…

Power 100 listesi, her yıl Körfez Bölgesi’nde inşaat ve yatırım sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin ciroları, kârları, çalışan personel sayısı, mevcut projelerinin yanı sıra şirket temsilcilerinin bölgeye kattıkları değer, teknoloji ve inovasyona yaklaşımları, liderlik birikimleri gibi nitelikler göz önüne alınarak hazırlanıyor.

 

 

Londra’daki University of Hertfordshire’da Elektrik – Elektronik Mühendisliği üzerine lisans eğitim alan Burak Kızılhan, yine Londra’da bulunan Brunel University’de Mühendislik Yönetimi Master’ı yaptı. Eğitiminden sonra, 2 sene boyunca Schneider Electric İngiltere’de çalıştı ve daha sonra aile şirketi AE Arma-Elektropanç’ta görev aldı. Kızılhan ayrıca, Harvard Business School’da finans alanında Executive eğitimini tamamladı.

 

 Dünya çapında; elektrik, elektronik, mekanik ve bilgi-iletişim teknolojileri alanlarında, teknik servis sağlayıcı Türkiye’nin en güçlü teknik müteahhitlik şirketi AE Arma-Elektropanç, bölgede Dubai, Katar, Abu Dhabi, Lübnan gibi ülkelerde yürüttüğü pek çok proje ile dikkat çekiyor. 2010 yılından beri, AE Arma-Elektropanç’ta İş Geliştirme Müdürü ve Orta Doğu-Kuzey Afrika (MENA) operasyonlarının başında yer alan Kızılhan, 2014 yılından itibaren şirketin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürüyor. Sivil toplum kuruluşlarında da çalışmalar yürüten Kızılhan, İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Üyesi, Genç İşadamları Derneği (GYİAD)  ve Endeavor Türkiye üyesidir.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER