Anasayfa >

Diğer Haberler >

TAV Grubu Ceo’su Sani Şener Körfez Bölgesi inşaat sektörünün en güçlü 10 lideri arasında!

TAV Grubu Ceo’su Sani Şener Körfez Bölgesi inşaat sektörünün en güçlü 10 lideri arasında!

16 Haziran 2015 Salı, 11:49:54
TAV Grubu Ceo’su Sani Şener  Körfez Bölgesi inşaat sektörünün en güçlü 10 lideri arasında!
TAV Grubu CEO'su Sani Şener, endüstrinin prestijli yayınlarından Construction Week tarafından hazırlanan ve inşaat sektöründe Körfez Bölgesi'nin en etkili 100 iş insanının açıklandığı listede 10. sırada yer aldı.

TAV Grubu CEO'su Sani Şener, Construction Week tarafından inşaat sektöründe Körfez Bölgesi'nin ilk 10 ismi arasında gösterildi. Dergi, TAV'ın havalimanı inşaatında dünyanın en büyük şirketi olduğunu, Körfez Bölgesi'nde Suudi Arabistan, BAE ve Katar başta olmak üzere güçlü bir varlık gösterdiğini vurguladı. TAV'ın çok kültürlü bir insan kaynağına sahip olduğunu belirten dergi, çalışanlarının profesyonel ve kişisel gelişimine yatırım yaptığını da ekledi.

 

 

TAV Grubu CEO'su Şener, "Bu liste sembolik bir anlam taşısa da, aynı zamanda Türk mühendislik tekniğinin ve işçiliğinin ve de kurumsal yönetimin dünyanın en zor pazarlarında gösterdiği başarının bir göstergesidir. Medine'de, Cidde'de, Riyad'da, Abu Dabi'de, Umman ve Dubai'de çalışan gencecik mühendislerimizin, mimarlarımızın ve diğer tüm elemanlarımızın ödülüdür. Biz onlara sadece tecrübemizle öncülük ediyoruz. Hızlı bir büyüme gösteren Körfez Bölgesi bugün inşaat endüstrisi açısından dünyanın en rekabetçi coğrafyasıdır. TAV olarak biz havalimanı sektöründe uzmanlaştık ve tercih edilen bir marka haline geldik. TAV İnşaat şirketimiz, Engineering News Record tarafından, üstlendiği iş büyüklüğü açısından dünyanın en büyük havalimanı yapım şirketi olarak gösterildi. İnşaat şirketimiz Ortadoğu'da büyümesine devam ederken, havalimanları işletme şirketimize fırsatlar açmaya devam ediyor. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyoruz" dedi.

 

 

Liste, bölgede inşaat sektöründe yer alan iş insanlarının yaptıkları işler, çalışan sayıları, yarattıkları gelirler, kazandıkları ve kazanmayı bekledikleri projeler, pazardaki genel durum ve faaliyet düzeyleri incelenerek belirlendi. Ek olarak, bu kişi ve şirketlerin ekonomik parametrelere karşı tutumlarına, büyümeye devam etmek için benimsedikleri stratejilere ve engel ve sorunlar karşısında ne kadar esnek olabildiklerine ve nasıl uyum sağladıklarına da bakıldı.

 

 

Bu yıl listeye giren ilk 10 isim şu şekilde oluştu:

1. Bakr Bin Laden - Chairman, Saudi Bin Ladin Group

2. Yu Tao - Middle East CEO, China State Construction Engineering Corporation

3. Khaled Musaed El Seif - Chairman, El Seif

4. Ghassan Merherbi - Managing Director, ACC

5. Raja Hani Ghanma - CEO, Arabtec

6. Kez Taylor - Managing Director, ALEC

7. Mohammed Alabbar - Chairman, EMAAR Properties

8. Samer Khoury - President, CCC

9. Abdallah Masood - CEO, Al Arrab Contracting Company

10. Dr. Sani Sener - President & CEO, TAV Construction

 

 

Power 100 listesinde 2013 ve 2014'te 14. sıradan listeye giren Şener, 2012 yılında 15, 2011 yılında 18, 2010 yılında ise en etkili 88. iş insanı olarak gösterilmişti. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER