Anasayfa >

Diğer Haberler >

Kentsel dönüşüm emlak fiyatlarını uçurdu!

Kentsel dönüşüm emlak fiyatlarını uçurdu!

15 Haziran 2015 Pazartesi, 10:17:28
Kentsel dönüşüm emlak fiyatlarını uçurdu!
Kentsel dönüşümün yoğun olduğu bölgelerde emlak fiyatlarında ciddi artış meydana geldi. Satılık emlak fiyatları geçen yıla göre Beyoğlu’nda yüzde 27, Fatih’te yüzde 10, Kadıköy’de ise yüzde 15 yükseldi…

Son dönemde büyük ivme kazanan kentsel dönüşüm projeleri, İstanbul’daki emlak fiyatlarında yükselişe sebep oldu. Sahibinden.com verilerine göre İstanbul’da çarpık kentleşmenin önüne geçmek için hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi emlak fiyatlarını arttırdı. Buna göre kentsel dönüşümün emlak fiyatlarındaki en yüksek etkisi Beyoğlu ilçesinde gözlendi.

 

Kartal’daki artış yüzde 20’lere kadar yükseldi

 

 

Beyoğlu’nda satılık emlak fiyatları kentsel dönüşüm etkisiyle 2015’in ilk 5 aylık sürecinde 2014’ün aynı dönemine göre ortalama yüzde 27 artarken, Fatihte fiyatlar ortalama yüzde 10 yükseldi. Anadolu Yakası’nda en çok tercih edilen ilçelerden Kadıköy’de ise aynı dönemler için satılık konut fiyatlarındaki artış ortalama yüzde 15’i buldu. Anadolu Yakası’nın bir başka kentsel dönüşüm noktası Kartal’da da konut fiyatları arttı. Kartal satılık konut fiyatlarında ortalama yüzde 20 artış kaydedildi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER