Anasayfa >

Diğer Haberler >

Karayolları'ndan 3. köprü açıklaması!

Karayolları'ndan 3. köprü açıklaması!

12 Haziran 2015 Cuma, 14:33:20
Karayollarından 3. köprü açıklaması!
Karayolları Genel Müdürlüğü, 3. Boğaz Köprüsü çevre yollarıyla ilgili verilen mahkeme kararında belirtilen gerekli düzenleyici ve tamamlayıcı tüm işlemlerin başlatıldığını, yasal süresi içerisinde tamamlanmasının planlandığını bildirdi.


Karayolları Genel Müdürlüğü, 3. Boğaz Köprüsü çevre yollarıyla ilgili verilen mahkeme kararında belirtilen gerekli düzenleyici ve tamamlayıcı tüm işlemlerin başlatıldığını, yasal süresi içerisinde tamamlanmasının planlandığını bildirdi. Açıklamada mahkeme kararının 'Boğaziçi Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi'ndeki son derecede kısıtlı bir alan ile sınırlı olduğu belirtilerek, "Projenin genelini ilgilendiren veya takvimini etkileyebilecek bir durum kesinlikle söz konusu değildir." denildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü, mahkeme kararıyla ilgili açıklama yaptı. Karayolları'ndan yapılan açıklama şöyle: "Son günlerde, yazılı ve görsel basında, Kuzey Marmara Otoyolu ve 3. Boğaz Köprüsü Projesi'nin imar projeleri hakkında farklı içeriklerde haberlere yer verilmektedir. Kamuoyunda yanlış değerlendirmelere neden olabilecek bu haberlere ilişkin açıklamalarımız aşağıda yer almaktadır.
İstanbul 8. İdare Mahkemesi'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca 8 Ekim 2013 tasdik tarihi ile onaylanan Kuzey Marmara Otoyolu'nun Beykoz ve Sarıyer Boğaziçi Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi Geçişlerine İlişkin 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nazım Planı değişikliğinin iptaline ilişkin kararı; plan yapma ve onaylama yetkisi yönünden verilmiş olup, mahkeme kararında belirtilen gerekli düzenleyici ve tamamlayıcı tüm işlemler derhal başlatılmış ve yasal süresi içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. Kararın kapsamı, 3. Boğaz Köprüsü'nün Beykoz ve Sarıyer ilçelerindeki ayaklarının arkalarında yer alan 'Boğaziçi Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi'ndeki son derecede kısıtlı bir alan ile sınırlıdır ve projenin genelini ilgilendiren veya takvimini etkileyebilecek bir durum kesinlikle söz konusu değildir." CİHAN

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER