Anasayfa >

Diğer Haberler >

Future Park İstanbul ‘da 2 yıl kira garantili otel odaları satışta!

Future Park İstanbul ‘da 2 yıl kira garantili otel odaları satışta!

12 Haziran 2015 Cuma, 12:15:58
 Future Park İstanbul ‘da 2 yıl kira garantili otel odaları satışta!
Hiper Gayrimenkul, Esenyurt Future Park İstanbul projesi bünyesinde yer alan otel için Wyndham ile anlaştı. Bireysel satışa açık olan otel odalarından aylık minimum bin 500 TL kira getirisi vaat ediliyor…

HABER:ŞENGÜL KIRMIZITAŞ


Hiper Gayrimenkul,  Esenyurt’ta hayata geçirdiği  Future Park İstanbul projesi bünyesinde yer alan 348 odalı otelin işletmesi için Wyndham ile anlaştı.  2017 yılında hizmete açılması planlanan otel, bireysel yatırımcıya da yüksek kazanç vaat ediyor.


Normal daireden 3 kat fazla kazandıracak
50 milyon dolar yatırım değerine sahip olan otel için Wyndham isim hakkını satın aldıklarını söyleyen Hiper Gayrimenkul Genel Müdürü Yüksek Mimar Ümit Velioğlu, bireysel satışa açık olan otel odalarının normal daireden 3 kat daha fazla kazanç sağlayacağını söyledi.


Minimum 85 bin dolar
Otel odalarının 85 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışta olduğunu hatırlatan Velioğlu, yatırımcının aylık minimum bin 500 TL kira elde edeceğini ifade etti. Velioğlu, “Bugün Esenyurt’ta  1+1 daire alsanız ortalama 500 TL’den kiraya verebilirsiniz. Ama Hawthorn Suites By Wyndham otelinden satın alacağız bir odadan minimum aylık bin 500 TL kazanç elde edebilirsiniz” dedi.

 

Sistem nasıl işliyor?

Sistemin işleyişi hakkında da bilgi veren Velioğlu, “Otelden tapu satın alan yatırımcılara tapudan hisse verilecek ve kara ortak edilecek. Yatırımcılar 20 yıl intifa hakkı kazanacak. 20 yıl sonra haklarını grup şirketlerimizden olan GRM’ye devir edecekler. Eğer 20 yıl sonra tüm hisse sahipleri anlaşma sağlarsa otel aynı şekilde işlemeye devam edecek. Anlaşma sağlanmazsa otel normal rezidansa çevrilecek” şeklinde konuştu.


2 yıl kira garantili
2 yıl kira garantisi verdiklerini ifade eden Velioğlu, “Otel grup şirketlerimizden GRM tarafından işletilecek. 2 yıl boyunca müşterilerimize yatırımlarının yüzde 8'i kadar kira garantisi veriyoruz. Ayrıcayılda 2 hafta ücretsiz konaklama fırsatı da sunuyoruz.” dedi.

 

Sağlığın merkezi olacak
Future Park İstanubl projesinde bin 632 konut, otel ve 35 bin metrekare AVM’nin yanı sıra bir de sağlık merkezi olacağına dikkat çeken Velioğlu, “Proje kapsamında 5 bin metrekare alana sahip bir de sağlık merkezi olacak. Bu merkezde estetik, epilasyon, saç ekimi ve diş tedavisi   gibi birimler olacak. Sağlık merkezimiz aynı zamanda yurtdışı sağlık turizmine de yönelik olacak. Buraya tedavi için gelenler otelde de konaklayabilecekler. Bu projenin değerini daha da artıracak” diye konuştu.


Future Park İstabul’da son 230 konut
Bin 632 konutluk Future Park İstanbul projesinde son 230 konutun satışta olduğunu belirten Velioğlu, “Future Park’ta satışlar oldukça iyi gidiyor. Bin 632 konuttan sadece son 230 daire kaldı. Bizden lansman fiyatlarıyla daire alanlar bugüne kadar yüzde 80 prim yaptı. Bu değer artışının proje tamamlanıncaya kadar devam edeceğini düşünüyorum” dedi.

 

Seneye yaşam başlıyor

Future Park İstanbul projesinde teslimlerin kademeli olarak yapılacağını söyleyen Velioğlu, “2015 ve 2016 sonu kademeli olarak konutların teslimini yapacağız. Otel ve AVM’yi ise 2017 yılının ortalarına doğru hizmete açmayı planlıyoruz” ifadesinde bulundu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER