Anasayfa >

Diğer Haberler >

Müteahhitler güven ve istikrar istiyor!

Müteahhitler güven ve istikrar istiyor!

12 Haziran 2015 Cuma, 11:35:56
Müteahhitler güven ve istikrar istiyor!
İnşaat ve gayrimenkul sektörü profesyonelleri projelerin sağlıklı devamı için birbiriyle uyumlu ve güçlü bir hükümetin bir an önce kurulmasını arzu ediyor…

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Durbakayım: "Sektör olarak yapacağımızın fedakarlığın azamisini yaptık. Hükümetten ucuz arsa temininde bizlere yardımcı olmasını istiyoruz"

 

 

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Demir:

"İş dünyası olarak siyasetten tek bir beklentimiz, istikrar ortamının devam ettirilmesine yönelik adımların atılmasıdır"

 

İnşaat ve gayrimenkul sektörü profesyonelleri projelerin sağlıklı devamı için birbiriyle uyumlu ve güçlü bir hükümetin bir an önce kurulmasını arzu ettiklerini, sektör için güven ve istikrarın olmazsa olmaz şart olduğunu vurguladı.

 

 

 

Seçimin ardından hiçbir partinin tek başına hükümet kuracak çoğunluğu elde edememesi koalisyon hükümeti senaryolarının konuşulmaya başlamasına neden olurken, güven ve istikrarın doğrudan etkilediği sektörlerin başında gelen inşaat geliyor. Müteahhitler birbiriyle uyumlu çalışabilen güçlü bir hükümetin bir an önce kurulması gerektiğini, sektöre güven vermesi konusunda yeni hükümete önemli sorumluluk düştüğünü belirtti.

 

 

 

İstikrar ve güven ortamının devamı halinde sektör olarak ekonomiye katkı sağlamayı sürdüreceklerini vurgulayan müteahhitler, şu anda arz konusunda herhangi bir sorun yaşanmadığını, tüketiciler tarafında ise belirsizlik nedeniyle az da olsa satışların durduğunu kaydediyor.

 

 

 

AA muhabirine seçim sonuçlarının inşaat ve gayrimenkul sektörüne etkilerini değerlendiren İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, seçimlerin huzurlu bir şekilde gerçekleştirildiğini ve hükümetin kurulmasını beklediklerini söyledi.

 

 

 

Sektör olarak projeksiyonlarının uzun vadeli olduğunu ve kısa vadeli gelişmelerin kendilerini etkilemediğini belirten Durbakayım, yaz aylarında sektör olarak sonbahar projeleri için hazırlık yapıldığını, seçimden dolayı yaşanan durgunluğun beklentilerinin çok altında olduğuna dikkati çeki.

 

 

 

Nazmi Durbakayım, seçimle ilgili hiçbir olumsuz beklentilerinin olmadığını belirterek, "Seçim atmosferi bittikten sonra bütün liderler Türkiye'de müreffeh ve huzur içinde yaşamak için mesaj veriyor. Hükümetin kurulmasına yönelik Sayın Cumhurbaşkanı'nın açıklamaları oldu. Hiçbir endişemiz yok" dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER