Anasayfa >

Diğer Haberler >

17. Avrupa Hazır Beton Birliği Kongresi sona erdi!

17. Avrupa Hazır Beton Birliği Kongresi sona erdi!

09 Haziran 2015 Salı, 16:29:09
17. Avrupa Hazır Beton Birliği Kongresi sona erdi!
Türkiye Hazır Beton Birliği'nin düzenlediği 17. Avrupa Hazır Beton Birliği Kongresi (ERMCO) tamamlandı.

Türkiye Hazır Beton Birliği'nin ev sahipliğini yaptığı 17. Avrupa Hazır Beton Birliği Kongresi 4-5 Haziran 2015 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirildi. Kongreye İngiltere, İtalya ve Almanya başta olmak üzere birçok ülkeden 400'ü aşkın hazır beton sektörü temsilcisi katıldı. Yurtdışından 38 ve yurtiçinden 23 toplamda 61 bilimsel bildirinin sunulduğu kongrede, beton çözümlerinin sürdürülebilirliği, betonun topluma katkısı, beton konusundaki gelişmeler, betonun pazarlanması ve yönetimini ele alan dört farklı oturum iki ayrı salonda düzenlendi. Kongrede de eş zamanlı olarak betonun üretimine ve test edilmesine yönelik malzemelerin, ürünlerin ve ekipmanların sunulduğu fuarın yanı sıra National Geographic'in dünyanın en iyi 25 harikası arasında gösterdiği Jason De Caires Taylor'ın su altı beton heykellerinin fotoğrafları da ERMCO 2015 Kongresi kapsamında sergilendi.


Hem yurt içinden hem de yurt dışından akademisyenleri, kuruluşları, beton ve beton ekipmanları firmalarını buluşturan kongre 4 Haziran'da Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık ve ERMCO Yönetim Kurulu Başkanı Stein Tosterud'un açılış konuşmalarıyla başladı. Yavuz Işık konuşmasında şunları söyledi: "Türkiye'de sürekli gelişen inşaat sektörüne paralel olarak hazır beton sektörü her gün gelişme gösteriyor. Avrasya Tüneli, İzmit Tüneli ve 3'üncü köprü gibi mega projeler sektörümüz adına büyük fırsatlar sunuyor. Diğer taraftan Birliğimizin üyelerinin tesisleri standartlara uygun üretim yapılması ve insanlarımıza çok daha güvenli yaşam alanları yaratmak için KGS - Kalite Güvence Sistemi tarafından sürekli denetlenmektedir".


Kongrenin Ana Sponsoru IMER-L&T'nin Satış ve Pazarlama Sorumlusu Burcu Uygur, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, İSO Başkanı Erdal Bahçıvan ve Prof. Dr. Ali Taşdemir'in konuşmalarıyla devam etti. Akademisyen Surrendra P. Shah'ın 'Son 50 Yılda Beton Bilimindeki Gelişmeler' sunumu, betonun sürdürülebilirliği ve betonun topluma katkısı konuları kapsamında konusunda konuşmacılar Avrasya Tüneli Projesi'ni ve 3. Köprü Projesi'ni değerlendirdi.


Kongrenin son günü ise konusunda uzman birçok isim, betonun farklı yapım teknikleri, ülkelere göre beton sektörü ve beton sektöründeki pazarlama ve satış stratejileri hakkında önemli bilgiler aktardı.
17. ERMCO Kongresi kapsamında 6 Haziran'da Avrupa ve Asya yakalarını denizin altından geçen bir karayolu tüneliyle birleştirecek olan Avrasya Tüneli Projesi'ne (İstanbul Boğazı Tüp Geçit Projesi) teknik bir gezi düzenlendi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER