Anasayfa >

Diğer Haberler >

İnşaat sektörünün temsilcileri 2015 seçim sonuçlarını değerlendirdi!

İnşaat sektörünün temsilcileri 2015 seçim sonuçlarını değerlendirdi!

08 Haziran 2015 Pazartesi, 14:40:07
İnşaat sektörünün temsilcileri 2015 seçim sonuçlarını değerlendirdi!
2015 seçimlerinden sonra her alanda olduğu gibi inşaat sektörünün de nasıl etkileneceği merak konusu. İşte inşaat sektörünün temsilcilerinden 2015 seçimleri sonuçları…

Ünal İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ünal:

 Eleştiriler olsa da uzun yıllar süren tek parti dönemi sektöre yönetilebilir ve belirgin bir piyasa ortamı sundu. Unutmayalım ki gayrimenkul piyasası güven endeksli işleyen bir piyasadır. Satılmaya çalışan temel şey ürünün kendisi olduğu kadar aynı zamanda istikrar, güven ve piyasa derinliğidir. Yabancı yatırımcılar her sektörde olduğu gibi gayrimenkulde de güven endeksli pozisyon almaktadır. Bu sebeple kısa vadede bu pozisyonlar sektör aleyhine olabilir.

Seçimin hemen ertesi piyasalarda bir dalgalanma olmasını ve belirsizlikten kaynaklanan döviz hareketlerini, çıkan sonuçlar açısından gayet normal değerlendiriyoruz. Bu belirsizlik dağılmaya başladıkça gerek döviz gerekse piyasalar yerine oturacaktır.

Satışlarda bir yavaşlama ve piyasalarda bir bekleyiş öngörmek gayet normal. Geniş pencereden bakan ve birçok ihtimali düşünerek hareket eden firmalar B planlarını devreye sokarak en az zararla bugünleri atlatmaya çalışacaktır. Gelinen noktada ortaya çıkan sonuçlarda en önemli şey, bireylerin, firmaların ve sektörlerin de üzerinde yer alan toplum faydasıdır. Halkın seçimi ve kararı her zaman çok önemli ve belirleyicidir.

 

 

 

 

Arıkan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Habip Arıkan:

 

 

 7 Haziran 2015 seçimlerini geride bırakmış bulunmaktayız. Seçim sonuçları gayrimenkul sektörü ve piyasalar açısından satın alınmış bulunmaktaydı. Öyle ki hiçbir seçim öncesi dönemde yaşanmamış bir canlılığı bu seçim öncesinde fazlasıyla yaşamış bulunmaktayız. Türkiye gibi demokratik toplumlarda siyaset kendisini bir şekilde yapılandırmaktadır. Bizim için artık seçim süreci tamamlanmış olup yeni kurulacak hükümetle birlikte piyasalarda ertelenen talepler yerine gelmeye başlayacaktır. Gayrimenkul sektörümüz kendi dinamikleri çerçevesinde seçim öncesinde olmasına rağmen ciddi bir performans göstererek onlarca proje lansmanına imza atmıştır. Bu, bizlerin piyasalara olan güveninin bir yansımasıdır. Önümüzdeki süreç tüm bu çalışmaların meyvesinin toplanma süreci olacaktır.

 

 

 

 

Uğur Dumankaya: “Demokrasi Yolunda Atılmış Önemli Bir Adımdır”!

 


 

 

Dumankaya sözlerine şöyle devam etti. “Sonuçların ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu olmasını istiyoruz. Bir azınlık hükümeti veya koalisyon olup olmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Hükümetin bir an önce kurulup, ekonomi özellikli bir modelin belirlenip hareket edilmesi gerekiyor. Hem siyasi, hem de ekonomik istikrarın devam etmesini son derece önemsiyoruz.”

 

“Demokrasinin eksiksiz olarak işlemesi ve toplumun çeşitli kesimlerinin temsili bakımından yaşadığımız seçim süreci ülkemizin siyasi olgunluğu açısından oldukça önemli bir gelişmedir. Sonuçların tüm milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”      

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER