Anasayfa >

Diğer Haberler >

Hazır betonun geleceği İstanbul’da tartışılıyor!

Hazır betonun geleceği İstanbul’da tartışılıyor!

08 Haziran 2015 Pazartesi, 09:29:24
Hazır betonun geleceği İstanbul’da tartışılıyor!
Avrupa Hazır Beton Birliği’nin (ERMCO) 2015 Kongresi İstanbul’da düzenleniyor.

Türkiye Hazır Beton Birliği ev sahipliğinde gerçekleştirilen kongrede hazır beton ile ilgili yenilikçi yaklaşımlar, dünyanın birçok ülkesinden kongreye katılan 400 uzman ile birlikte tartışılıyor.

Avrupa Hazır Beton Birliği’nin 2015 Kongresi 4-5 Haziran 2015 tarihleri arasında İstanbul Askeri Müze’de gerçekleştiriliyor. Türkiye Hazır Beton Birliği’nin ev sahipliğinde düzenlenen kongreye Avrupa başta olmak üzere birçok ülkeden 400’ü aşkın hazır beton sektörü temsilcisi katılıyor.

 

Türkiye Hazır Beton Birliği Başkanı Yavuz Işık kongre ile ilgili olarak şunları söyledi: ”Bu kongreye Türkiye Hazır Beton Birliği olarak ikinci kere ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlkini 1995 yılında büyük bir başarı ile gerçekleştirdiğimiz kongrenin 17.’sinde ise hazır beton sektörü ve hazır betonun sürdürülebilirliği üzerine yapıcı tartışmalar yürütme olanağı bulacağız.”

 

“Türkiye hazır beton sektörü sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübe ile kongrenin parlayan yıldızı olacak”

Türkiye Hazır Beton Birliği Başkanı Yavuz Işık konuşmasına şöyle devam etti: “Hazır beton sektörü Türkiye’de her gün gelişme gösteriyor. Avrasya Tüneli, İzmit Tüneli, 3. Köprü gibi büyük çaplı projeler sektörümüz adına çok önemli fırsatlar sunuyor. Diğer taraftan Birlik olarak önceliğimize taşıdığımız “Kaliteli Beton Kullanımı” ile insanlarımız için çok daha güvenli yaşam alanları yaratmaya çalışıyoruz. Türkiye olarak sahip olduğumuz bu bilgi birikimi ve tecrübe ile kongrenin parlayan yıldızı olacağımızdan şüphem yok”

 

60 bilimsel bildirinin sunulacağı kongrede, beton çözümlerinin sürdürülebilirliği, betonun topluma katkısı, beton konusundaki gelişmeler, betonun pazarlanması ve yönetimini ele alan dört farklı oturum düzenleniyor. Ayrıca kongrede eş zamanlı olarak betonun üretimine ve test edilmesine yönelik malzemelerin, ürünlerin ve ekipmanların sunulduğu bir sergi de yer alıyor.

 

Kongrenin en önemli konuğu ve sektör için çok değerli bir akademisyen olan Surendra P. Shah ise, kongrede “Son 50 Yılda Beton Bilimindeki Gelişmeler” başlıklı bir konuşma yapacak.

 

Kongrede Dünya Harikaları da Sergileniyor

National Geographic’in dünyanın en iyi 25 harikası arasında gösterdiği Jason De Caires Taylor’ın su altı beton heykellerinin fotoğrafları da ERMCO 2015 Kongresi kapsamında sergileniyor. Taylor, beton, çimento ve kum karışımı ile ürettiği heykellerinde günümüz insan yaşamından kesitleri modelliyor. Kongrede Taylor’ın 18 şaheserinin fotoğrafları yer alıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER