Anasayfa >

Diğer Haberler >

İnşaat devleri bu arazi için kapışıyor!

İnşaat devleri bu arazi için kapışıyor!

05 Haziran 2015 Cuma, 14:26:46
İnşaat devleri bu arazi için kapışıyor!
İnşaat devleri İkitelli Dersan Koop Sanayi Sitesi arazisi için yarışa girdi. İhaleye çıkmaya hazırlanan arsaya Ağoğlu, Gap, Marko ve Sur Yapı gibi birçok firma talip…

HABER:ŞENGÜL KIRMIZITAŞ


İstanbul’un sanayi alanları kentsel dönüşüm kapsamında hızla dönüşüyor. Bu dönüşüm alanlarından biri de İkitelli Dersan Koop Sanayi Sitesi.


Dersan Koop Sanayi Sitesi arazisin bir kısmını geçtiğimiz yıl Pulsar İnşaat ihale ile almıştı.  Şimdi kalan 500 bin metrekare alanın ihaleye çıkması bekleniyor.

 

Proje hazır ihaleyi bekliyor

Projenin hazır olduğunu belirten Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar, ihaleye inşaat sektörünün tüm devlerini davet edeceklerini söyledi.

 

500 bin metrekare alan dönüşecek

500 bin metrekare alan üzerinde toplam 354 hak sahibinin bulunduğunu söyleyen Gülaçar, “Pulsar İnşaatla geçtiğimiz yıl kat karşılığı anlaşmıştık. Trios 2023 projesi 2016 sonu ya da 2017 başı gibi bitecek. Sonrasında buradaki esnaf yeni yerlerine geçecek. Biz de Dersan Koop Sanayi Sitesi arazisin kalan 500 bin metrekaresini ihaleye çıkaracağız” dedi.


İnşaat devleri kıyasıya yarışıyor
İnşaat firmalarından projeye çok büyük bir talep geldiğini belirten Gülaçar, “İnşaat sektörünün hemen hemen tüm dev aktörleri projeye talip. Ağaoğlu’ndan tutun da  Gap, Makro, Şua İnşaat, Sur Yapı ve Akyapı gibi birçok firma projeyle ilgileniyor” ifadesinde bulundu.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER