Anasayfa >

Diğer Haberler >

Başkan Demircan, “semt konaklarımız kadınların kahvesi oldu” !

Başkan Demircan, “semt konaklarımız kadınların kahvesi oldu” !

05 Haziran 2015 Cuma, 13:51:56
Başkan Demircan, “semt konaklarımız kadınların kahvesi oldu” !
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Semt Konaklarımız kadınların kahvesi oldu” dedi.

Beyoğlu Belediyesi tarafından geleneksel olarak her yıl yapılan “Semt Konakları Pilav Günleri” yoğun ilgi görüyor. Semt Konaklarında eğitim gören çocukların hazırladıkları gitar, folklor, müzikli tiyatro, halk oyunları gibi gösteriler başta Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan olmak üzere izleyenlere keyifli anlar yaşatıyor. Yenişehir Semt Konağı’nda düzenlenen etkinlikte, birbirinden başarılı performans sergileyen minik çocuklar profesyonelleri aratmayan performanslarıyla büyük beğeni topladı.

 

 

KADINLAR KAHVESİ SEMT KONAKLARI OLDU

   “Semt konakları ilçemizde iyi ki var” diyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Yenişehir Semt Konağı’nın 2009 yılında açıldığını, zamanla bir okul gibi kitlesinin oluştuğunu dile getirerek, “Erkekler kahveye, camiye gidiyor ama kadınlar kahvesi yok. İşte kadınlar kahvesi de burası. Ama bu kahvenin kadınlara çok katkısı var” dedi.

  Eğitimin öneminden söz eden Başkan Demircan, “Eğer bir anne okumadıysa, böyle bir yere gelip de kendisini geliştirmediyse, çocuğuna doğru vizyonu veremiyorsa o da okulu asıyor, liseyi zor bitiriyor. İşte bunların olmaması için hem çocuklarımıza hem de annelerimize Semt Konaklarımızda eğitimler veriyoruz” dedi.

 

 

“BİRÇOK YERDE PARA İLE VERİLEN EĞİTİMLERİ BİZ BEDAVA VERİYORUZ”

Beyoğlu’nda özellikle Talimhane ve Dolapdere’de çok sayıda otel açıldığını ve buralarda iş imkanının artacağını söyleyen Başkan Ahmet Misbah Demircan, açılan otellerde 4 -5 bin istihdam oluşacağını, bunun da ilçe halkı için aş, iş, ekmek imkanı olduğunu vurguladı.

  İş arayanların Beyoğlu İstihdam Merkezi’ne de iş başvurusu yapabileceklerini hatırlatan Demircan, her yerde olduğu gibi iş alanında eğitime önem verildiğini belirterek, “Bu eğitimleri de Semt Konakları’nda vermeye çalışıyoruz. Semt konaklarında verdiğimiz bedava dersler, Kadıköy’de, Beşiktaş’ta zenginlerin para vererek aldığı dersler” şeklinde konuştu. 

  Başkan Demircan konuşmasının sonunda Kefken Yaz Kampı’na gitmeyen kadınlara Kefken sözü verdi. 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER