Anasayfa >

Diğer Haberler >

Yeşil ekonomi ödülü Ağaoğlu’nun!

Yeşil ekonomi ödülü Ağaoğlu’nun!

04 Haziran 2015 Perşembe, 16:04:52
Yeşil ekonomi ödülü Ağaoğlu’nun!
Ağaoğlu Şirketler Grubu çevreye duyarlı çalışmalarından dolayı Yeşil Ekonomi Ödülü’ne layık görüldü.

DenizTemiz Derneği / TURMEPA’nın 2 yıl boyunca sponsorluğunu üstlenen ve bu çerçevede Temiz Deniz Süpürgesi’nin hayata geçmesine destek olan Ağaoğlu Şirketler Grubu, Boğaz’daki temizlik çalışmalarını yakından takip ediyor.  22 Mayıs günü ilk seferine çıkan Temiz Deniz Süpürgesi 8 günlük sürede İstanbul Boğazı’ndan toplam 2 ton 790 kg atık topladı.

 

 

Boğaz’daki çalışmalarla ilgili bilgi veren Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu şunları söyledi: “Ağaoğlu Şirketler Grubu olarak çevre konusu, gündemimizde öncelikli bir yer tutuyor. Bu çerçevede DenizTemiz Derneği / TURMEPA ile işbirliği yaparak ve Temiz Deniz Süpürgesi’ni hayata geçirdik. Bu çalışmanın olumlu sonuçlarını da çok geçmeden almaya başladık. 8 gün gibi kısa bir sürede İstanbul Boğazı’ndan 2 ton 790 kg atık madde toplandı. Bu kadar kısa sürede toplanan atık miktarına bakıldığında tehlikenin boyutu gerçekten endişe verici.”

 

 

“Yunusların Dansı Görülmeye Değer”

Çalışmaları yerinde izlediklerini belirten Ağaoğlu: “Tekne ile birlikte açılarak çalışmaları yerinde izledik. Boğaz’ın açıklarında bizi dans eden yunuslar karşıladı, bu gerçekten görülmeye değer bir manzara. Eşsiz güzellikteki İstanbul Boğazı silueti kadar içinde sakladığı hazineyle de ayrı önem taşıyor. Toplum olarak İstanbul Boğazı’na, yunuslara ve çocuklarımıza temiz bir deniz borçluyuz.

 

 

  “Konunun takipçisi olacağız”

Boğaz’daki kirliliğe dikkat çeken Ağaoğlu sözlerine şöyle son verdi: “Ağaoğlu olarak biz bu konunun takipçisi olacağız ve üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmek için çaba sarf edeceğiz çünkü bu doğa nadir bulunan güzellikleri ve nimetleri bizlere sunuyor. Onu en iyi şekilde korumak da bizim görevimiz olmalı. Bu çalışmaların özel sektörün tüm oyuncularına örnek teşkil etmesini arzu ediyor ve herkesi bu konuda daha duyarlı olamaya davet ediyoruz.”

 

 

 Yeşil Ekonomi Ödülü Ağaoğlu’nun

Ağaoğlu Şirketler Grubu, bugüne kadar yaptığı projelerinde çevre dostu yaklaşımı, yenilenebilir enerji sektöründeki yatırımları ve son olarak DenizTemiz Derneği / TURMEPA ile İstanbul Boğazı’nı temizleme çalışmaları ile 11. Kent ve Yaşam Ödülleri kapsamında ‘Yeşil Ekonomi Ödülü’ne layık görüldü.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER