Anasayfa >

Diğer Haberler >

Avrupa Birliği’nden Trakya Cam’ın Bulgaristan tesislerine ziyaret!

Avrupa Birliği’nden Trakya Cam’ın Bulgaristan tesislerine ziyaret!

04 Haziran 2015 Perşembe, 15:43:33
Avrupa Birliği’nden Trakya Cam’ın Bulgaristan tesislerine ziyaret!
Avrupa Birliği milletvekillerinden Andrey Kovatchev ve Vladimir Urutchev Avrupa’nın iki büyük düzcam üreticisinden biri olan Trakya Cam’ın Bulgaristan’daki tesislerini ziyaret etti.

Avrupa’nın ikinci büyük düzcam cam üreticisi Trakya Cam, Bulgaristan’daki tesislerinde Avrupa Birliği milletvekillerinden Andrey Kovatchev ve Vladimir Urutchev’u ağırladı. Ziyarete aynı zamanda Trakya Cam’ın da üyesi olduğu Avrupa düzcam üreticileri birliği Glass for Europe Genel Sekreteri Bertrand Cazes, Targovişte Valisi Mr. Svetlin Bonev ile Bulgaristan Ulusal Parlementosu Milletvekili Mr. Darin Dimitrov da katıldı.

 

 

Milletvekilleri Trakya Cam’ın düzcam, otomotiv camları ve beyaz eşya camları üretim tesislerinin bulunduğu Targovishte Endüstri Bölgesi’nde düzcam fabrikasındaki float, kaplamalı cam, ayna ve lamine cam hatlarını da gezdi ve şirketin yatırım büyüklüğü, çalışan işçi sayısı ve Targovishte ekonomisine olan katkısı konusunda da bilgi aldı. Float üretimine yoğun ilgi gösteren milletvekilleri, Low-e kaplamalı cam kullanımının enerji tasarrufuna, Bulgaristan ekonomisine ve bireylerin bütçesine sağlayacağı katkının büyüklüğü konusunda aldıkları bilgiden memnuniyetlerini dile getirdi. Ziyaret sırasında Avrupa düzcam üreticileri birliği Glass for Europe yetkilileri de bir sunum gerçekleştirerek, Avrupa konut stokunun yenilenmesinde kaplamalı cam kullanımının önünü açacak yasal düzenlemeler ve tüketici bilincini artırmaya yönelik faaliyetlerle ilgili milletvekillerinden destek istedi.

 

Trakya Cam’ın yatırımları 450 milyon Euro’yu aştı

Trakya Cam’ın 2004 yılından bugüne kadar Trakya Glass Bulgaria EAD üretim tesislerine yaptığı doğrudan yatırım tutarı 450 milyon Euro’yu aştı. Son olarak düzcam fabrikasında 230.000 ton/yıl kapasiteli ikinci float hattı yatırımı faaliyete geçti.

 

 

Trakya Glass Bulgaria EAD üretim tesislerine doğrudan 1750 çalışan istihdam ediliyor. Temizlik, yeşil alanların korunması, catering, bina yönetimi, taşıma gibi diğer alanlarda toplam çalışan sayısı 600’ü bulurken, dolaylı olarak da 1300 kişi istihdam ediliyor. Trakya Glass Bulgaria EAD tesislerindeki üretimle Bulgaristan pazarındaki talep karşılanırken aynı zamanda Avrupa pazarına ihracat gerçekleştiriliyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER