Anasayfa >

Diğer Haberler >

Galatasaray Meydanı’nda ‘Geri Dönüşüm’ hareketi!

Galatasaray Meydanı’nda ‘Geri Dönüşüm’ hareketi!

04 Haziran 2015 Perşembe, 15:32:24
Galatasaray Meydanı’nda ‘Geri Dönüşüm’ hareketi!
Beyoğlu Belediyesi, Dünya Çevre Günü etkinliğini geri dönüşüm ile kutlayacak.

Galatasaray Meydanı’nda, Şişe Cam tarafından kurulan şişe kumbaraya çevreci gençler Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’la birlikte numune bir cam atarak camı geri dönüşüme kazandıracak. Camın nasıl bir işlevden geçirilip raflara konulması ise maketler ile anlatılacak.

 

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevre bilincini çocuklarımıza aşılamak amacıyla Beyoğlu Belediyesi, Galatasaray Meydanı’nda değişik bir etkinliğe imza atacak. Anadolu Cam Sanayi AŞ. Meydanda kurduğu şişe cam ile öğrencilerin toplamış olduğu atıklar nasıl geri dönüşüme kazandırılacağı anlatılacak. Gençler, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’la birlikte numune şişe cama bir cam atarak camı geri dönüşüme kazandıracak. Bütün bu işlevler 9/5 büyüklüğünde maket görseli üzerinden anlatılacak.

 

 

Etkinliğe Beyoğlu Belediyesi Ahmet Misbah Demircan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi katılacak.  Ambalaj Atıkları Kampanyası kapsamında en çok atık toplayan okullar ödüllendirilecek. Atık pil kampanyası kapsamında 1’inci olan okula hediye verilecek. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da etkinlikte emeği geçen Anadolu Cam Sanayi yetkililerine şişe cam plaket takdiminde bulunacak. Etkinlikte çevre gününe özel tişört, şapka ve çeşitli ikramlar dağıtılacak.   Renkli Çevre Günü Etkinliğimizde siz değerli basın mensuplarını görmekten mutluluk duyarız.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER